Do Prostějova na krajské přebory vyjela trojice hranických atletek. Skvěle se dařilo Romaně Odstrčilové, která odjížděla se dvěma medailemi a dvěma osobními rekordy.

Svou hlavní trať 300 m konečně rozběhla svižně hned od začátku a na čase to bylo znát, osobní rekord si posunula o vteřinu a půl na výborných 46,47 s a především doběhla do cíle jako první a stala se tak Krajskou přebornicí. Na poloviční trati se také neztratila, když doběhla třetí rovněž v novém osobním rekordu 21,87 s.

Netradiční trať 600 m byla do programu zařazena hlavně kvůli nominaci na mezikrajové utkání, které proběhne na konci září v Olomouci. Pro Sabinu Tvrdoňovou je šestistovka poměrně krátká, ale přesto se s ní popasovala skvěle. Podlehla pouze o hlavu vyšší a o rok starší Skácelové z Olomouce a doběhla si pro stříbrnou medaili. Čas 1:52,24 min. je také novým osobním rekordem.

Třetí do hranické party v Prostějově byla Kristýna Grammerová. I ta si doběhla pro dva nové osobní rekordy. V početném startovním poli na šedesátce to bylo 9,68 s a 28. místo, na stopadesátce zaběhla čas 24,13 s a byla dvacátá.

Tvrdoňová má bronz z Olomouce

Romana Odstrčilová a Sabina Tvrdoňová se svými výkony probojovaly i na mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva, které proběhlo 18.9. v Olomouci. Obrovskou bojovnost předvedla Sabina Tvrdoňová, která startovala na osmistovce.

V prvním (rychlejším) ze dvou běhů si počínala výborně, držela se zhruba v polovině startovního pole. Ve druhém kole se pomalu prokousávala dopředu a heroický výkon předvedla v cílové rovince. Na cílové čáře o setinu přespurtovala do té doby třetí závodnici a doběhla si tak pro bronz a nový osobní rekord 2:34,30 min.

Romana Odstrčilová se opět představila na třístovce a stopadesátce. Na medaile to tentokrát nebylo, ale ostudu rozhodně neudělala. Vítr na třístovku nebyl nejpříznivější, osobní rekord tak tentokrát odolal. Ve druhém běhu finišovala v čase 46,91 s a celkově to stačilo na pěkné deváté místo. Na poloviční trati byl naopak vítr ideální, takže osobní rekord padl. Čas 21,59 s stačil na celkové 14. místo.

Autorka: Klára Úlehlová