V sobotu byly na programu pětiboje ženských kategorií. Mezi juniorkami startovala Veronika Svobodová. Ta pětiboj zahájila osobním rekordem na 60 m překážek (10,50 s). V dálce se jí však povedlo třikrát přešlápnout a končila tak bez měřeného výkonu s nulou bodů. Závěrečnou osmistovku si však vychutnala (2:26,72 min).

Celkovým bodovým součtem 2252 bodů sice zaostala za svými možnostmi, ale spousta soupeřek startovala mimo soutěž a Veronika Svobodová tak obsadila v hodnocení mistrovství Moravy a Slezska druhé místo a odvezla si stříbrnou medaili.

Stále aktivně závodící trenérka Veroniky Svobodové Klára Úlehlová je již pár let ve veteránské kategorii a startovala v pětiboji žen. Úlehlová se po nezdarech na překážkách a výšce rozhodla dvě disciplíny (kouli a dálku) vypustit a šetřit síly na závěrečnou osmistovku. A vyplatilo se, čas 2:30,06 min je její druhý nejlepší v kariéře.

Žactvo atletů SK Hranice. Ilustrační foto
Starší žactvo atletů zahajovalo osobními rekordy. Muži hlásí posilu

Unikátní hranický souboj

Do sobotního vícebojařského mistrovství byly vloženy také dva dlouhé sprinty - 300 a 400 m. Na čtyřstovce se představily dvě hranické elitní atletky Adéla Zdražilová a Adéla Dostálová a perličkou bylo, že vzájemný souboj byl pro ně premiérou.

Vítězně z něj vyšla Adéla Zdražilová, zaběhla čas 58,37 s. Dostálová, pro kterou je hlavní disciplína 800 m, však příliš nezaostala, čas 58,66 s je novým halovým osobním rekordem.

Chodec Kolář dominoval

V neděli 23. ledna se pak k vícebojům, připojilo i Mistrovství Moravy a Slezska v chůzi na 5 000 m. Z oddílu SK Hranice se jej účastnil Rostislav Kolář, který závod opanoval v novém halovém oddílovém rekordu 22:13, s nímž je průběžně na čele republikových tabulek, a obhájil tak titul mistra Moravy a Slezska v hale z roku 2020 (loni se závod nekonal).

Kolář s přehledem potvrdil již loni splněný limit (24:40) na mistrovství republiky v hale. Za přípravu k novému halovému oddílovému rekordu děkoval svému trenérovi Petru Brandejskému.

Autorka: Klára Úlehlová