Odstrčilová dokonce ve druhém kole soutěže opanovala kopřivnickou bodovací tabulku a byla tedy důležitou součástí týmu. V posledním kole ovládla oštěp v novém osobním rekordu 38,58 m.

Díky vítězství v základní části tak kopřivnické dorostenky postoupily na mistrovství republiky družstev dorostenců a dorostenek, které se koná v neděli 25. září v Plzni.

Tvrdoňová krajskou přebornicí

Hranická atletka Sabina TvrdoňováHranická atletka Sabina TvrdoňováZdroj: archiv SK Hranice

Ve čtvrtek 14. září pak proběhly v Šumperku krajské přebory mladšího žactva a nechyběli zde ani čtyři atleti a pět atletek z Hranic.

Nejvíce se v hranickém dresu dařilo Sabině Tvrdoňové, která ovládla závod na 800 m v pěkném čase 2:28,18 min a pověsila si tak na krk zlato. V Šumperku se také uzavírala nominace na Mezikrajové utkání, které proběhne ve středu 28.9. v Přerově, kam se Tvrdoňová bez problémů nominovala.

Sofie Kubicová se představila v dálce, kde skončila sedmá, a na stopadesátce, kde brala šestnácté místo. Tereza Vališová doběhla třináctá na šedesátce a devatenáctá na stopadesátce. Karin Macurová obsadila na šedesátce překážek 22. místo a na stopadesátce 26. příčku. Kristýna Grammerová brala na šedesátce 27. místo a na stopadesátce 31. místo. Poslední čtyři jmenované navíc složily štafetu na 4 x 60 m, kde doběhly desáté.

Mezi mladšími žáky bral Jaromír Jiříček dvě osmá místa na osmistovce a v kriketu. Velmi pěkné páté místo na stopadesátce na svých prvních závodech obsadil David Juřík, navíc přidal desáté místo v kriketu a třinácté na šedesátce. Dvě devátá (koule a 150 m) a jedno desáté (oštěp) vybojoval Petr Gerla. V oštěpu skončil osmý Tomáš Weber, v kriketu pak skončil třináctý a na stopadesátce čtrnáctý.

Simultánka s šachovým velmistrem Robertem Cvekem v Prosenicích.
FOTO: Šachista z Hranic jako jediný porazil v simultánce velmistra!