Muži zase o kousek posunuli své hranice. Třetí místo v osmi lidech. To tu ještě nebylo. A tentokrát po dlouhé době bez náskoku bodů z chůze, jelikož chodec Rostislav Kolář tentokrát šetřil bolavý nárt.

Nejúspěšnější „bodovač“ týmu byl opět Matyáš Řihák s bilancí zlato (disk) a dvě stříbra (oštěp, koule).

Ladislav Koutný měl taky dobrou formu. Na obou překážkových tratích doběhl druhý a k tomu vybojoval v pěkném osobáku čtvrté místo ve výšce.

Dařilo se i Vojtovi Podjuklovi, který obsadil třetí místo na dlouhých, čtvrté na krátkých překážkách a pátou pozici obhájil ve finiši na osmistovce.

Poslední ze silné čtyřky, Adam Orava, byl tentokrát trochu v útlumu, což odnesla zejména dálka (desátý). Skok do výšky a trojskok ale zvládl i tak a přidal dvě pátá místa.

Tomáš Vašíček doběhl na stovce devátý. A jeho statečný souboj s dlouhými překážkami na hranici sebezničení, který mu vynesl šesté místo, byl opět strhující.

Zbyněk Šebesta skončil v kladivu spolehlivě čtvrtý, Michal Kaspar v pěkném osobáku na tyči pátý.

Závěrečná sprinterská štafeta byla opět napínavá. Po minulé zkušenosti s nepředáním kolíku vsadili Tomáš Vašíček, Ladislav Koutný, Ondřej Hlavinka a Vojtěch Podjukl tentokrát na jistotu a na předávkách spíše ztráceli. I tak to ale vyneslo třetí místo a symbolicky podtrhlo naše účinkování v tomto kole.

Stejně jako v předchozích dvou utkáních zvítězily s převahou Vítkovice, druhý skočil Šternberk. Hraničtí muži tedy opět třetí a stejná pozice jim patří i v součtu všech tří kol.

Šéf házenkářů TJ Cement Hranice Martin Schober
Trenéru Hudečkovi jsme splnili vše, říká šéf Cementu, který zůstává extraligový

Ženy se oťukávají

Hranické ženy sice ve slibném počtu dvanácti závodnic, byť povětšinou závodnic sbírajících zkušenosti, skončily v kole až deváté. Celkově po třech kolech jsou osmé, tabulku vede přesvědčivě bývalý prvoligový Frýdek-Místek.

Individuálně se na body protlačily pouze čtyři hranické závodnice, další dvě pomohly k bodům ve štafetě.

Nejvíce bodů získala Kateřina Kasparová, která byla třetí v oštěpu a šestá v dálce. O pouhý jeden bod méně vybojovala Veronika Svobodová, která doběhla čtvrtá na čtyřstovce s překážkami a šestá na osmistovce.

Barbora Odstrčilová si vyházela čtvrté místo v novém osobním rekordu v disku, v kouli skončila devátá. Michaela Hynčicová finišovala na stovce překážek osmá. Štafeta na 4x100 m ve složení Kateřina Kasparová, Marie Kročová, Veronika Svobodová a Tereza Zápotocká skončila sedmá.

Ostatní závodnice se na individuální body neprosadily, byť třeba Marii Kročovou a Romanu Odstrčilovou je třeba pochválit za předvedený výkon na čtyřstovce. Čtvrté a závěrečné kolo letošní základní části proběhne v neděli 21. srpna v Třinci.

Autorka: Klára Úlehlová