V takto oslabené sestavě hraničtí atleti vybojovali až pátou pozici, těsně před Prostějovem, který zaostal jen o dva body.

V celkovém hodnocení však hraničtí zůstali druzí. Získali stejný počet hlavních bodů jako třetí Opava, ale vybojovali větší počet bodů vedlejších.

Atleti SK si tak zajistili účast v baráži o I. národní ligu. Baráž se uskuteční 6. září opět v Šumperku.

Minulou sobotu byl nejpilnějším sběratelem bodů pro družstvo Hranic tradičně Zbyněk Čech. Dokázal zvítězit v trojskoku a přidat třetí místo ve výšce a sedmé v dálce.

Radek Masař vyhrál překážky a druhý skončil na dvoustovce, Zbyněk Šebesta zvítězil v kladivu. Jan Polášek získal druhé místo v běhu na 3000 m. To doplnil čtvrtou příčkou na 1500 m, ale pomohl rovněž štafetě 4 x 400 m, která doběhla šestá.

Na pomyslnou bronzovou medaili dosáhli ještě Miroslav Duda (800m) a Branislav Droščák (110m překážek). Základní část tedy skončila a nyní je na řadě baráž. Atleti SK Hranice by zde rádi obsadili pozici odpovídající jejich kvalitám, i když myslet na postup do první ligy asi není úplně reálné.

Soupeři budou Hranicím vedle družstev ze skupiny (Šumperk, Opava a Olomouc) také první čtyři ze skupiny jižní (Uherské Hradiště, Vyškov, Hodonín a Čejkovice) a dva týmy prvoligové (Třinec, Zlín). Do první ligy postupují z baráže první dva celky.

V Šumperku bojovaly také hranické atletky, které výrazně pomohly Slezanu Opava rovněž k postupu do baráže. Atletický hattrick se povedl Kláře Úlehlové, která zvítězila v bězích na 100 a 200 m.

Skok daleký dokonce vyhrála v novém osobním rekordu 5,17 m. Dařilo se i Michaele Kasparové, která ve skoku o tyči vybojovala druhou pozici v letošním nejlepším výkonu 2,75 m.

(kú)