Mladší žákyně Kateřina Kasparová se na olympiádu nominovala výkonem 27,01 m z prvního kola krajské soutěže družstev mladšího žactva.

„Těsně před olympiádou však tento výkon na domácím kole výrazně posunula na skvělých 35,50 m a rázem se tak dostala do širšího okruhu adeptek na jednu z medailí,“ uvedla Klára Úlehlová z atletického oddílu SK Hranice.

Kasparová si také v Jablonci vedla výborně, ve druhé sérii předvedla 34,10 m a do osmičlenného finále postoupila ze čtvrtého místa.

Fantazie na závěr

Největší parádu si však nechala do závěrečné šesté série, kde hodila čtyřsetgramový oštěp až do vzdálenosti 38,45 m, čímž si vysloužila stříbrnou medaili. V celorepublikových tabulkách jí tímto výkonem patří fantastické třetí místo.

Druhým hranickým zástupcem na olympiádě byl starší žák Karel Brychta. Ten do závodu na 300 m nastupoval z pozice jednoho z favoritů, jelikož byl před závodem časem 36,61 s druhý v celorepublikových tabulkách.

V Jablonci to však dopadlo úplně jinak. Brychta nastoupil k prvnímu ze tří rozběhů. „Úvod závodu mu vyšel skvěle a ještě padesát metrů před cílem vedl, pak ovšem dostal tak silnou křeč do nohy, že do cíle v podstatě dolezl na čtvrtém místě,“ popisovala Klára Úlehlová.

I tak z toho byl výborný čas 37,36 s, který ovšem o jedinou setinu nestačil na postup do osmičlenného finále. Do toho by Brychta kvůli zmíněnému zranění stejně nenastoupil.

„Snad se zdravotní komplikace brzy vyřeší a Karel Brychta si bude moct spravit chuť na zářijovém mistrovství republiky staršího žactva v Kolíně,“ uzavřela Klára Úlehlová.