„Když chůzi pro druhé kolo kvůli nachlazení musel vynechat jistý dodavatel jedenácti bodů Rosťa Kolář, ještě to nevypadalo tragicky. Že si při tréninku ublíží zkušený Zbyněk Čech, to už cosi naznačovalo,“ popisovala Klára Úlehlová, vedoucí týmu žen SK Hranice.

Astma navíc zkosilo obětavého Petra Havránka, takže už na závody jel hranický tým dost oslaben.

Svůj obvykle vysoký standard navíc odvedli pouze ti nejzkušenější – Pavel Kukla (třetí v disku a kladivu, pátý v kouli), Zbyněk Šebesta (druhý v kladivu) a Petr Skřivánek (šestý na osmistovce, sedmý na čtyřstovce).

Adam Orava ještě vybojoval bronz ve výšce, v dálce skončil devátý. Ladislav Koutný si vylepšil osobní rekord na 400 m překážek, kde skončil pátý. Za zmínku stojí i šesté místo Vojtěcha Vávry na dvoustovce a sedmé Karla Brychty v dálce. Ke kladům patřil i odvážný a obětavý první úsek čtvrtkařské štafety v podání Lubomíra Bezděka (společně se Skřivánkem, Oravou a Koutným pátí).

Tabulku II. ligy mužů po dvou kolech vede družstvo Vítkovic, následované Olomoucí. Pořadí na třetí až šesté pozici při stejném počtu hlavních bodů určují body vedlejší a těch má nejvíc Šumperk. Hranice drží čtvrtou příčku před Havířovem (o půl bodu) a Přerovem.

ŽENÁM SE BARÁŽ VZDÁLILA

Ženám se na druhém kole vedlo hůře. Devět závodnic v hranickém dresu dělalo, co mohlo, ale absence v některých disciplínách byla znát. „Chyběly vytrvalkyně na nejdelší distanci 5000 m a také technické disciplíny,“ uvedla Klára Úlehlová.

Právě vedoucí týmu žen Úlehlová přispěla nejvíce body. Obsadila čtvrté místo na dlouhých překážkách, páté na krátkých překážkách a osmé na hladké čtyřstovce.

Adéla Dostálová doběhla druhá na osmistovce a pátá na poloviční trati. Jedinou hranickou vítězkou disciplíny byla ne ještě zcela zdravá Adéla Zdražilová, která ovládla čtyřstovku překážek, chvíli na to se protrápila patnáctistovkou (osmá). V této disciplíně se sympaticky představil benjamínek družstva Zuzana Slobodová, která doběhla šestá.

Dlouhou štafetu, ač limitována zraněním, rozběhla Adéla Zdražilová, Veronice Svobodové se se štafetovým kolíkem v ruce běhá podstatně lépe, svůj úsek zaběhla výborně, Klára Úlehlová o jedno místo štafetu potáhla a Adéla Dostálová ve finiši doběhla pro stříbro.

Hranické ženy celkově po dvou kolech drží šesté místo a baráž se jim výrazně vzdálila. Třetí kolo se uskuteční 22. června v Šumperku.