„Takto narychlo akci pro cca 350 závodníků opravdu přesunout nejde,“ uvedla Klára Úlehlová z SK Hranice.

Přesto se někteří hraničtí závodníci nevzdali naděje na závodění. Na tu neděli, kdy měli původně závodit na lize, domluvila Úlehlová pro své svěřenkyně Adélu Dostálovou a Adélu Zdražilovou start na jiném závodě. Vyrazily do Ústí nad Orlicí, kde startovaly mimo soutěž na II. lize skupiny C.

A oběma se dařilo skvěle, dva nové osobní rekordy a výrazné posuny v celorepublikových tabulkách.

Nejdříve se na start své hlavní disciplíny, běhu na 800 m, postavila dorostenka Adéla Dostálová. „Svou druhou letošní půlku zvládla skvěle, v prvním kole se nenechala vybláznit rychlým tempem vedoucích závodnic, rovnoměrným tempem se postupně propracovávala dopředu a v cíli byla jako první,“ byla spokojena Klára Úlehlová. Navíc Dostálová překonala osobní rekord o dvě desetiny na 2:18,67 min. V celorepublikových tabulkách dorostenek se posunula na dvanácté místo.

Adéla Zdražilová má pro letní sezonu jako hlavní disciplínu 400 m překážek.

„Závod v Ústí byl prvním závodem, kde vyzkoušela nový krokový rytmus a je vidět, že je to cesta správným směrem,“ prozradila trenérka Úlehlová. Sice dvě překážky ve druhé polovině trati nevyšly úplně podle představ, ale rychlejší první půlka zapříčinila, že osobní i oddílový rekord posunula o půl vteřiny na výborných 62,96 s, závod opanovala. V celorepublikových tabulkách kategorie žen jí nyní patří dvanácté místo. Tímto časem rovněž splnila limit Českého atletického svazu na mistrovství republiky, které proběhne 8. - 9. srpna v Plzni.

Hynčicová s Koutným v Brně

Druhá dvojice hranických závodníků se vydala v pondělí 20. července do Brna, kde se uskutečnil druhý prázdninový mítink. Michaela Hynčicová se necelý rok po narození syna dostává do formy. Potřetí v letošní sezoně se postavila na start závodu na 100 m překážek a bylo z toho posunutí letošního nejlepšího času na velmi pěkných 16,31 s.

Na krátkých překážkách se představil také Ladislav Koutný, byť ty mužské jsou o deset metrů delší a výrazně vyšší. Koutný si rovněž vylepšil letošní nejlepší čas na 16,34 s. Vzápětí si pak ještě vylepšil osobní rekord na nemistrovské stopadesátce na 17,36 s. (red)