„Následky červencové vichřice na Hranicku se podařilo v úsecích trasy závodu odstranit, takže by už nemělo nic bránit uskutečnění celé akce v původně naplánované podobě,“ hlásí ředitel závodu Aleš Procházka. Již 21. ročník „Šely“ startuje v sobotu 5. září v 9 hodin v Týně nad Bečvou.

Startovní pole aktuálně čítá přes 500 registrovaných jezdců.

„Rádi bychom vyzvali účastníky, aby nenechávali přihlašování na poslední chvíli a využili výhodnějších podmínek do středy 2. září. S ohledem na zdraví a pohodu všech rušíme papírové vyplňování přihlášek a necháme registrační systém běžet až do soboty, účastníci se přihlásí online a v kanceláři závodů budou přímo pouze hradit startovné,“ vzkazuje závodníkům Aleš Procházka.

Hrad Helfštýn
Kam o víkendu? Na noční kování, kytarový rekord či na Bečvu?

Kromě hobby jezdců se na start hlavní (letos nové) 75 kilometrů dlouhé trati postaví velmi zajímavá jména. Tak třeba aktuální mistryně republiky v cross country Jitka Čábelická, mistr republiky v závodu do vrchu Tomáš Paprstka, nebudou chybět ani dvojnásobní vítězové Filip Adel a Jan Jobánek, MTB světoběžníci Ondřej Fojtík a Milan Damek, vicemistryně světa XCO Masters Kristýna Koscová a další. Mezi nimi také účastník 108 závodů Ironman – triatlonista Jaroslav Hýzl.

„Jako má Kladno Jardu Jágra, Přerov má zase Jardu Hýzla,“ dodal s úsměvem Aleš Procházka.

Hýzl chce Helfštýn dobýt vůbec poprvé a bude určitě zajímavé sledovat jeho snažení mezi specialisty.

„Až na pár detailů jsme připravení a těšíme se na premiéru trasy 75 kilometrů, stejně tak na souboje na střední trase B 52 kilometrů a nové trase C 38 kilometrů pro juniory a kadety. A zveme fandy dobré muziky na koncert D.U.Bmusic pod širým nebem, začíná v 18 hodin na louce pod hradem,“ dodává Aleš Procházka.

Za zmínku stojí také Dětský Author Šela Marathon, který je tentokrát na programu v den hlavního závodu, tedy v sobotu 9. září na louce pod hradem.

Kompletní informace o závodě a přihlášky najdete na webu www.selasport.cz.

Zrekonstruovaný renesanční palác hradu Helfštýn je přístupný návštěvníkům. První víkend po otevření, 22. srpna 2020
Proměněný Helfštýn táhne. To je tedy něco! hodnotí návštěvníci