Kromě tradiční „dlouhé“ trasy MTB 93 km se pojede opět kratší trasa MTB 58 km a po loňské úspěšné premiéře i trasa Cross 71 km, kterou lze objet na krosovém i horském kole.

I letošní ročník přináší několik organizačních změn. „Kancelář závodu s výdejem startovních čísel se vrací po šesti letech na hrad, nově bude uspořádán průjezd i dojezd hlavním nádvořím Helfštýna. Po roční přestávce se elitní trasa 93 km vrací do lesa nad Dolními Nětčicemi, na trase došlo opět k pročištění pěšin, vybudování několika lávek přes potoky a bažiny,“ prozradil hlavní organizátor Aleš Procházka ty největší změny.

Doprovodný program na Helfštýně zahájí v pátek 4. května koncert skupny D.U.Bmusic, v sobotu proběhnou na hradě divadelní vystoupení Studia Bez kliky, exhibiční práce uměleckých kovářů a večer vyvrcholí koncertem skupiny Charlie Straight.

Víkendový program tradičně zakončí Dětský Author Šela marathon, který se uskuteční v neděli 6. května v Přerově na Laguně. Informace o závodu naleznete na www.selasport.cz. ⋌(šela)