Ladislav Hanák, mistr republiky a premiérově i Evropy, se rozhodl otestovat své auto v divizi 3 do 4000 ccm, kde vybojoval bronz. Druhý přerovský autokrosař Petr Švestka potvrdil dobrou formu z konce sezony a v kubatuře D3A do 1600 ccm zvítězil.

Petrovi se v měřeném tréninku příliš nedařilo a měl až čtvrtý nejrychlejší čas. V rozjížďkách (dojezdy 3., 2., 1.) na rozdíl od soupeřů, kdy Svoboda i Musil nedojeli kvůli poruše motoru, šetřil auto na finále, do kterého nastupoval z první řady.

Po startu se hned dostal do čela, kam už nikoho nepustil a dojel si pro zlatý věnec. „Na finále jsem si místo »hrabavek« vzal Mischelinky, i když nad tím Turek kroutil hlavou. Předpokládal jsem, že po startu budu druhý a pak se prokoušu na špici, avšak pneumatiky mě velice překvapily a vyhrál jsem stylem start - cíl. Bylo to dobré zakončení sezony,“ řekl po závodu Petr Švestka.

Hanákův Alfa racing team před závodem narychlo nainstaloval do auta dvoulitrový motor. „Chtěli jsme to jen vyzkoušet, ale vše fungovalo až nadstandardně skvěle,“ liboval si přerovský autokrosař, který vyhrál měřený trénink i dvě rozjížďky. Ve finále stál v první řadě.

Podle jeho slov však nezvládl ideálně start a zařadil se na třetí místo za Jaroslava Hoška a Marka Stloukala. „Nechtěl jsem riskovat, protože s autem, které váží o 200 kilo méně, se nemůžu příliš pouštět do soubojů,“ konstatoval Hanák, který vybojoval bronzový vavřín.

Výsledky všech divizí

D3+H3: 1. Jaroslav Hošek, 2. Marek Stloukal, 3. LADISLAV HANÁK.

D3A: 1. PETR ŠVESTKA, 2. Vít Nosálek, 3. Josef Vontzsemü.

D1+H1: 1. Ladislav Brožek, 2. Jan Bartoš, 3. Josef Petrik.

Junior buggy: 1. Radomír Kupec, 2. Matyáš Zeman, 3. Karel Kupec.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika