Obhájce titulu tak zcela dominuje průběžnému hodnocení evropského šampionátu. Lídr mistrovství Evropy se má na pozoru.

„Titul není v žádném případě jistý. Polovina mistrovství končí za tři týdny v Matschenbergu. Musíme zůstat na zemi. Pět vítězství můžeme považovat za velmi slibný průběh sezony,“ upozorňuje Hanák.

Do Nové Paky se jako tradičně sjela silná konkurence. Nejinak tomu bylo i v kubatuře do 1600 ccm. „Bylo tady 37 jezdců, takže vítězství bylo o to těžší,“ přiznal přerovský autokrosař.

Závodní víkend navíc nebyl zcela bezproblémový. „Od Německa máme ve voze nový motor, který se ale ještě nedoladil se zbytkem autem. Poznat je to hlavně při startech. Ve finále jsem odstartoval jako druhý za Nosálkem, ale během dvou kol jsem se dostal před něj a vytvořil jsem si náskok,“ popsal své páté vítězství.

Hanák zatím sezonou prochází zcela suverénně. Co start to vítězství. Mimo obhajoby titulu by pro přerovského jezdce mohlo být další motivací udržet vítěznou sérii po celou sezonu.

„Nijak jsem to nezjišťoval, ale myslím si, že se to ještě nikomu nepovedlo. Zní to perfektně, ale vnímám to spíš jako sci-fi,“ přiznává se Hanák.

Série prvenství ale může skončit již při dalším podniku v německém Matschenbergu. Tento závod totiž ukončí první polovinu sezony, z níž se do konečného pořadí započítává pět nejlepších výsledků. Hanák zde proto už nemusí startovat. „Víc bodů už získat nemůžu,“ uvědomuje si.

Zároveň ale nechce nechat soupeře v klidu. „Chtěl bych jim sebrat nějaké body. Závody v Německu asi pojmeme hlavně jako ladění vozu. Chceme udělat důkladnou přípravu, abychom v dalším průběhu sezony nedoplatili na technické problémy,“ dodal Hanák.