Obhájce evropského titulu v Divizi 3A do 1600 ccm Hanák naskočil do nové sezony skvěle, když před sebe po oba dny nikoho nepustil.

Vůbec se naopak nedařilo Švestkovi, který svůj první závod v novém autě dokončil až na předposlední příčce. Šestnáctistovky oproti loňsku prořídly. V Portugalsku se na start postavilo jen sedmnáct jezdců, z toho pět Čechů.

V měřeném tréninku byl nejrychlejší Ladislav Hanák, který vyhrál i sobotní první rozjížďku. Dařilo se mu i v neděli, kdy zvítězil v dalších dvou rozjížďkách, a do finále nastupoval z pole-position.

Tuto výhodu dokázal využít a zvítězil před Němci Freischladem a Buddelmeyerem. Druhému přerovskému autokrosaři se tentokrát nedařilo. Švestka jel první závod v novém autě, ale tak si jej určitě nepředstavoval.

V měřeném tréninku byl jedenáctý a v první rozjížďce celkově až čtrnáctý. Na druhý den zajel třináctý čas, ve třetí rozjížďce dokonce nedojel a celkově tedy z toho bylo až šestnácté místo.

Výsledky

D3 - 4000 ccm: 1. Bernd Stubbe (D), 2. Petr Turek, 3. Petr Bartoš, 4. Jaroslav Hošek, 5. Roman Keřka, 7. Boris Vaculík, 8. Roman Kalvoda.

D3A - 1600 ccm: 1. LADISLAV HANÁK, 2. Christian Freischlad (D), 3. Michail Buddelmeyer (D), 4. Vít Nosálek, 6. Ondřej Musil, 8. Jiří Svoboda, 16. PETR ŠVESTKA.

D1 - plechová auta: 1. Nerius Naujokaitis (LT), 2. Václav Fejfar, 3. Christian Giarollo (I).

Další závod je na programu již tento víkend opět v Portugalsku.