Ladislav Hanák, úřadující mistr Evropy, byl i tentokrát nejrychlejší a všichni jezdci se na něj dívali jen ze zadu. Petr Švestka již neměl takové problémy s autem jako v prvním závodu a dojel sedmý.

Počasí v Portugalsku nepřálo autokrosu a celý závod se odjel na blátě. Hanák byl v měřeném tréninku druhý nejrychlejší a poté už ve všech třech rozjížďkách vždy viděl cílovou šachovnici jako první.

Do finále tedy nastupoval jako před týdnem z pole-position. Ani v něm nebyl nikdo rychlejší než přerovský jezdec, který tak za obhajobou titulu vykročil rázným krokem.

„Byl to velice složitý závod. Pršelo zhruba v desetiminutových intervalech, a tudíž se jezdilo neustále na blátě. Bylo to nejhorší počasí za poslední roky,“ řekl Hanák.

Petr Švestka si v Murce vedl lépe než v prvním závodě před týdnem. I když pořadí v rozjížďkách poslalo přerovského jezdce jen do B-finále, dokázal se z něj probojovat mezi elitu do áčka.

V něm se z poslední řady prokousal až na páté místo, poté mu ale „uletěl“ přední náhon a závod dokončil na sedmé pozici.

„Se závodem jsem v celku spokojen. Chtěl jsem hlavně pošetřit auto, na kterém teď budu mít spoustu práce do prvního republikového zvodu v Přerově,“ sdělil Petr Švestka.

Výsledky

D3: 1. Bernd Stubbe (D), 2. Petr Turek, 3. Van Rosmalen Glenn (NL), 4. Jaromír Štětina, 5. Jaroslav Hošek, 8. Roman Keřka, 9. Petr Bartoš, 10. Boris Vaculík.

D3A: 1. LADISLAV HANÁK, 2. Christian Freischlad (D), 3. Ondřej Musil, 5. Vít Nosálek, 7. PETR ŠVESTKA, 8. Jiří Svoboda.

D1: Nerius Naujokaitis (LT), Vadim Makarov (RUS), 3. Ladislav Brožek.