Juniorské mistrovství Evropy

Bezesporu nejvýznamnějším úspěchem je šesté místo Martiny Bařinové na juniorském Mistrovství Evropy, které se konalo v srbském Novém Sadu. Martina si nejdříve v rozběhu na 3000 metrů překážek zajistila přímý postup ze čtvrtého místa časem 10:28,39 minut. V úvodu krátce udávala tempo, poté se držela ve vedoucí skupince, která se v závěru zúžila na pětici běžkyň.

Ve finále o dva dny později si doběhla pro šesté místo v čase 10:20,00 minut. „Uklidnilo mě, že se pole docela brzo roztrhalo a mohla jsem v klidu skákat překážky,“ řekla po doběhu Bařinová, která musí pevné bariéry překonávat s dotykem kvůli bolavým zádům. „Chtěla jsem se držet Italky, a útočit, až když si budu jistá, že se dostanu přes překážky do cíle. Jsem spokojená s umístěním, jen jsem si tu myslela na osobní rekord, a ten mi nevyšel.“ Od osobáku ji dělily necelé tři vteřiny, od třetího místa skoro deset sekund.

Evropský festival olympijských nadějí

Druhé významné akce v krátkém sledu za sebou se zúčastnila Helena Tomková. Tentokrát se představila na Evropském festivalu olympijských nadějí, který se konal ve finském Tampere. Při neúčasti norské dorostenecké mistryně světa Pedersenové byla už od začátku jednou ze spolufavoritek závodu na 100 metrů překážek.

Ve svém rozběhu skončila těsně druhá, celkově v pátém nejlepším čase 13,90 sekund. Hned druhý den ji čekalo semifinále, ze kterého hladce postoupila a navíc se zlepšila na 13,78 sekund a průběžně byla čtvrtá nejlepší. Ve finále se už sice zlepšit nedokázala (13,87 s) a doběhla sedmá, ale čtvrté místo rozhodně bylo v jejích silách – stačilo na něj zaběhnout 13,71 sekund. Medailistky se od zbytku startovního pole odpoutaly.

Grand Prix Slovakia

Skupina sedmi atletů SK Přerov se zúčastnila Grand Prix Slovakia. Tuto akci pořádal oddíl TJ Slávia STU Bratislava, který je domovským oddílem několika závodníků hostujících ve druhé lize za Přerov. Ani na těchto závodech se Přerované neztratili a předvedli mnoho pěkných výkonů.

Opět ve skvělé formě se představil dorostenec Lukáš Pěček. Na obou sprinterských tratích obsadil osmou pozici, když si vylepšil své dva týdny staré osobní rekordy. V přerovských dlouhodobých dorosteneckých tabulkách tak zaujímá čtvrté místo jak v běhu na 100 metrů (11,56 s), tak na 200 metrů (23,79 s).

Na čtvrtce testoval svou rychlost Aleš Říhošek a rovněž si vedl velice dobře – byl druhý v rozběhu a sedmý celkově (53,73 s). Škoda, že mu nevyšel přechod první překážky na trati 110 metrů překážek a závod tak nedokončil. Jan Koňařík na této trati finišoval jako sedmý (16,88 s). Nejvíce se mu ale dařilo v trojskoku, kde obsadil čtvrté místo. Předvedl vyrovnanou sérii skoků, ten nejdelší měřil 12,70 metru. Představil se i v dálce. Jeho nejdelší pokus měřil 588 centimetrů a stačil na osmou příčku.

Ve vloženém běhu na 150 metrů žactva startoval Petr Mikuláček. Zlepšil si osobák na 20,23 sekund, což pro něj znamenalo čtvrté místo.

Z přerovských děvčat byla nejlepší Adéla Balůsková. Ve své nejsilnější disciplíně, trojskoku, byla druhá (10,61 m) a v běhu na 100 metrů překážek čtvrtá (17,39 s).

Výborně si vedla i Jana Bednaříková. V disku si dvakrát vylepšila osobní rekord až na konečných 29,24 metru (4. místo). I v oštěpu se jí dařilo, pro oštěpaře v nevýhodném větru ho poslala do vzdálenosti 31,61 metrů a obsadila pátou příčku.

Osobní rekord si vytvořila i Martina Koutňáková, a to ve vrhu koulí, kterou poslala do vzdálenosti 8,66 metru. Za tento výkon byla čtvrtá. V disku si o příčku pohoršila, když předvedla slušných 28,97 metru. Představila se i v oštěpu, kde byla sedmá (22,96 m).