BC Orlová - TBS Sokol Přerov 85:70

Zápasy v Orlové se v posledních sezonách odehrávají podle stejného scénáře. Domácí získají hned v počátku mírný náskok, který si potom celý zápas udržují.

Orlová nastoupila do střetnutí se zónovou obranou, na kterou Sokoli nedokázali útočně reagovat. Výsledkem bylo poločasové vedení soupeře o osmnáct bodů.

Do třetí desetiminutovky vykročili hráči TBS koncentrovaněji, přitvrdili v obraně a začala se jim dařit také střelba z dálky. Maximem snažení bylo ztenčení manka na osm bodů, což bylo ovšem ze strany přerovských vše.

Domácí opět zpřesnili hru, zapojili pivoty a dokráčeli k patnáctibodovému vítězství.

Střelci: Střípek 22, Ptáček 15, Marek 8.

TJ Slavoj Český Těšín - TBS Sokol Přerov 79:62

Střetnutí v Českém Těšíně jsou letos pro Sokoly doslova prokletím. Před víkendovým utkáním měl soupeř na svém kontě pouhou jednu výhru, a to právě s přerovským týmem.

Problémem celého nedělního zápasu bylo střídání. Jakmile odstoupil z hřiště některý z bodových tahounů hostí, šla útočná kvalita Sokolů rapidně dolů a nenašel se nikdo, kdo by na sebe vzal odpovědnost a dokázal úspěšně zakončit.

Střetnutí se neslo ve vyrovnaném duchu a o konečném výsledku rozhodla až poslední čtvrtina, ve které fyzicky vyčerpaná úzká sestava TBS nedokázala zastavit útoky domácích a byla deklasována 29:13.

Střelci: Fridrišek a Ptáček po 15, Střípek 9, Stibor 7.

Kapitán přerovských Sokolů Tomáš Fridrišek okomentoval utkání takto: „Problémem týmu je zejména útočná hra.Vněkterých fázích zápasů slušně bráníme, ale nejsme to schopni zúročit v útoku. Tým je plný mladých hráčů, kteří se proti zkušenějším soupeřům nejsou schopni prosadit.“

Možnost protrhnout smolnou sérii budou mít přerovští basketbalisté o prvním březnovém víkendu. Budou to mít ale velice těžké. V sobotu se totiž utkají sVŠBOstravaBa v neděli dopoledne přivítají lídra soutěže z Opavy.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

(ptk)