Tentokrát ale Hranice nic nenechaly náhodě a s Javorníkem si bezpečně poradily.

BK Panter Javorník - Hranické Panterky 37:63 a 49:63

První utkání začalo vyrovnaně. Panterky po dlouhém cestování dělaly spoustu chyb a neproměňovaly vyložené šance.

Soustředěnou obranou a pestřejší hrou v útoku si nakonec do poločasu vybojovaly devítibodový náskok a ten navýšily ve třetí čtvrtině na dvacet bodů. Tím bylo o osudu prvního zápasu předčasně rozhodnuto.

Druhý duel se zdál být vyřešen již v první čtvrtině (4:16), kdy Panterky několika protiútoky soupeře rozložily. Ale Javorník je bojovný tým a sebevědomé Hranice se o tom záhy přesvědčily. Stačilo pár neproměněných košů a chyb v obraně a zkušený domácí tým v 7. minutě vedl o dva body. Panterky se ale vzpamatovaly a ještě do poločasu hru vyrovnaly.

Zápas jakoby začínal znovu. A tady se ukázala síla hranického družstva. Bojovností a soustředěnou obranou Hranice opět ovládly palubovku a třetí čtvrtinu vyhrály o 13 bodů. Závěr, i přes velký tlak Javorníka, si Panterky vychutnaly až do vítězného konce.

„O vítězství v těchto zápasech rozhodly především naše rychlé rozehrávačky Kubešová a Sehnalová, které na sebe dokáží navázat i tři obránce a pak samy zakončují nebo shazují míč na pivotky do vyložených šancí.

Obrana ještě není docvičená, ale přesto už se objevují její taktické úspěchy,“ řekl po zápase trenér Horký.

Sestava a počet vstřelených bodů za obě utkání : Kubešová 33, Sehnalová 30, Klívarová 23, Lysáková 18, Srbecká 10, Beránková 8, Velešíková 2, Bydžovská, Zdražilová, Pavlíková. Trenér: J. Horký.