TJ Sigma Hranice - BK Příbor 85:47 (39:20)

V úvodním dějství předváděla obě družstva vyrovnaný basketbal. Hosté pod košem těžili z výškové převahy a zásluhou dobrého doskakování ztráceli na Sigmu po první čtvrtině jen šest bodů.

Zlomovou se ukázala být hned následující desetiminutovka. V této fázi hry domácí výrazně zlepšili doskok a dařilo se jim zakládat a proměňovat rychlé protiútoky. Druhou čtvrtinu tak pro sebe získaly Hranice v poměru 22:9.

Příbor se snažil čelit tlaku domácích změnou systému obrany, ale ani tato taktická varianta nepřinesla hostům kýžený obrat. Sigma naopak neustále zvyšovala svůj náskok, a tak dostali prostor i hráči z lavičky.

Po závěrečném hvizdu se tak mohli domácí hráči i fanoušci pokochat pohledem na světelnou tabuli s výsledkem 85:47. Příbor tak odjel z Hranic s prázdnou a nepodařilo se mu Sigmě oplatit porážku z domácího prostředí v říjnu loňského roku.

Příští zápas sehrají basketbalisté Sigmy proti Novému Jičínu B, který je momentálně na druhém místě tabulky s jednobodovým náskokem před Hranicemi.