Mrzí zejména prohra ve Frýdku, neboť alespoň průměrný výkon hostů mohl přinést plný bodový zisk. Bohužel jejich herní projev je vrátil o několik sezon zpět a veškeré nové herní prvky zůstaly zapomenuty.

BK Frýdek-Místek - TBS Sokol Přerov 67:47 (33:29)

Do utkání hosté vstoupili s taktikou hrát co nejvíce do vnitřního prostoru a zakončovat z co nejmenší vzdálenosti od koše.

Bohužel skutečnost byla jiná. Přerov utíkal od kontaktní hry, bezúčelně kombinoval vně vymezeného území a následně zakončoval v časové tísni z velké vzdálenosti.

Špatná hra v útoku se s přibývajícími minutami začala projevovat i v obranné hře, z čehož vznikl katastrofický výsledek první čtvrtiny 7:25. V další části hry se hráči Přerova přece jen herně vzpamatovali a byli to oni, kteří udávali tempo hry.

Zabojovali v obraně a poločasové skóre slibovalo ještě dramatické utkání. Očekávání však nebylo naplněno, neboť se hráči TBS znovu vrátili k chybám z úvodu zápasu a po zbytek střetnutí se nevyrovnali se zónovou obranou soupeře.

Střelci: Střípek 11, Fašánek 10, Machač a Fridrišek po 8, Nezhyba 7.

BK Poruba - TBS Sokol Přerov 80:49 (39:20)

Hosté nastoupili k nedělnímuutkání v oslabené sestavě a tak proti favoritu soutěže neměli mnoho šancí. Poruba dominovala pod oběma koši, kde měla výškovou i váhovou převahu, a její náskok neustále narůstal.

Hosté tedy využili střetnutí k zapojení hráčů s menší herní zkušeností a tento fakt se snad Přerovu podaří zužitkovat v dalších utkáních.

Střelci: Leitkep 13, Ptáček 8, Fridrišek 7, Řeháček a Stibor po 6.

Poslední zápasy před koncem roku odehrají přerovští basketbalisté o tomto víkendu na domácí palubovce. V sobotu 15.prosincepřivítají od 17 hodin Český Těšín a v neděli 16. prosincese od 11 hodin střetnou s Orlovou.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika