Hráči Sigmy nakonec i díky disciplinovanějšímu výkonu přehráli mírného favorita a připsali na konto další body.

Sigma Hranice - JB Valašské Meziříčí 83:62

Nástup do utkání se domácím vydařil dokonale a po sérii úspěšných útoků vedli už 8:0. Do konce první čtvrtiny se jim potom podařilo osmibodový náskok uhájit a vyhrát tak v poměru 21:13.

Naděje svitla meziříčským v průběhu druhého dějství, když se na domácí začali bodově dotahovat. Potom se však nejlepší hráč hostí hrubě provinil proti pravidlům fair play a jeho kroky vynuceně směřovaly do sprchy.

Šance na obrat zápasu z pohledu Valachů tak prudce klesly. Úbytek sil hostujícího týmu poznamenal průběh třetí čtvrtiny. Sigma přidávala koše z rychlých protiútoků a i tuto etapu hry získala ve svůj prospěch.

Za nesportovní chování byl ve finálním dějství vyloučen další hráč Valašského Meziříčí, čímž byl osud hostů definitivně zpečetěn. Ti ztratili i poslední zbytky neděje a o vítězi tvrdého duelu bylo prakticky rozhodnuto.

V poslední pětiminutovce už hra degradovala a nenabízela příliš basketbalovou podívanou. Nejúspěšnějším střelcem Sigmy byl Palacký s 21 body, následovaný Šatníkem (20), který proměnil 13 trestných hodů. Důjka dosáhl s osmi body na své letošní maximum.

„Byl to tvrdý a místy i zákeřný zapas, který se nám podařilo rozhodnout už během prvních dvou čtvrtin, a to díky lepši fyzické kondici a výborné střelbě trestných hodů, které nám byly nabídnuty nedisciplinovaností soupeře,“ komentoval utkání Petr Burian, rozehrávač hranické Sigmy.

David Kristek