Snad největší senzací kola byla vysoká porážka Plzně Újezda v západočeském derby na domácím hřišti od celku Nýřan v poměru 13:22. Jak je z výsledku patrné, hostující obrana dokázala eliminovat útočnou sílu domácího a vlastně i reprezentačního útoku Beneda, Koryza, Titl, a protože se Nýřanským dařilo i směrem dopředu, vysoko zvítězili.

Další překvapení, tentokrát na úkor jediného zástupce našeho regionu, se zrodilo v Žeravicích, kde domácí hostili staronového účastníka první ligy, celek Staré Vsi nad Ondřejnicí. Ten dokázal navázat na úvodní domácí vítězství nad Brnem a po dramatické koncovce si odvezl dva body po vítězství 14:13. Nutno ale podotknout, že mu cestu k vítězství hráči Žeravic snad až příliš usnadnili.

V první půli dokázali držet krok pouze do stavu 5:5 a ani po poločase, ve kterém prohrávali 5:8, se jejich výkon příliš nezvedl. Čtvrthodinovou střeleckou výluku hostí ve druhé půli v rozmezí 8. až 23. minuty dokázaly Žeravice využít pouze ke snížení na 12:13. A protože v dalším průběhu promarnily několik slibných střeleckých příležitostí včetně pokutového hodu, vyšly z utkání poraženy jednobrankovým rozdílem 13:14. Dramatickou podívanou nabízelo také utkání Brna s úřadujícím mistrem z Krčína.

V souboji dvou velmi kvalitních obran nakonec lépe obstáli domácí. Po vyhraném prvním poločase v poměru 7:5 zvítězili 15:12 a snad se tak otřepali z úvodní porážky ve Staré Vsi n. O.

Házenkářská veřejnost byla také zvědava, jak si povede druhý nováček nejvyšší soutěže, Čakovice. Ty zajížděly do Staré Huti, respektive do Dobřívi, kde se utkání z důvodu rekonstrukce hracího povrchu uskutečnilo, a opět dokázaly naplno bodovat, když zvítězily 25:23. Výsledek je to jistě překvapivý, nicméně zasloužený.

V pátém utkání druhého kola hostilo Stupno Příchovice. Stupenští v něm potvrdili, že jsou v domácím prostředí velmi silným celkem, a byť se hosté snažili, neměli šanci. Stupno zvítězilo 26:20 po poločase 14:11. Poslední utkání svedlo na hřišti dva moravské celky, Studénku a Svinov.

Hosté dokázali na jaře ve Studénce bodovat a to, že na domácí umí, chtěli potvrdit i tentokrát. Zdařilo se jim to jen napůl, když vyválčili remízu 17:17. Hráčům Studénky se tedy rovněž jako Žeravicím start do sezony nevydařil. Ve dvou domácích utkáních uhráli pouhý bod a čekají je stejně jako Žeravice dvě utkání venku, a to v Nýřanech a v Příchovicích.

Výsledky druhého kola: 1. NH Brno-Sokol Krčín 15:12 (7:5), SK Studénka-Sokol Svinov 17:17 (10:8), SK Žeravice-TJ Stará Ves n. O. 13:14 (5:8), TJ Stará Huť-TJ Avia Čakovice 23:25 (12:11), TJ Plzeň-Újezd A-TJ DIOSS Nýřany 13:22 (7:12), Sokol Stupno-TJ Příchovice 26:20 (14:11).