ROZHOVOR

Pomalu, ale jistě se blíží start soutěže. Jak probíhala příprava před novou sezonou?

Po odpočinkovém květnu a červnu jsme hned počátkem července začali pilovat vytrvalost, kteránámtolik pomáhala v mnohazápasech loňské sezony. Celé prázdniny jsme chodili běhat, a to dvakrát týdně přes 30 minut. Do tělocvičny jsme se dostali až koncem srpna. Nyní se snažíme zejména vylepšit střelbu ze střední a větší vzdálenosti a zvyknout si na nový herní systém, který senámsnaží trenér Švrdlík naordinovat.

Do týmu přišli mladí kluci, kteří skončili ve starším dorostu. Myslíte si, že budete silnější než loni?

Mladí hráči potřebují zejména pomalu získávat zkušenosti. Jelikož jsem je všechny loni trénoval a jejich schopnosti velmi dobře znám, nedělám si iluze, že budou od počátku oporami, ale při delším formátu soutěže, který se letos hraje, se mnohoz nich může v druhé polovině již plně zapojit a dokonce být na palubovce i v rozhodujících chvílích zápasů. Nelze ale také opomenout odchod Kamila Švrdlíka, který odešel zkoušet štěstí do Španělska a tím náš tým velmi oslabil. O to více se nyní budou muset všichni hráči snažit nahradit jeho absenci.

Jaké cíle máte před nadcházející sezonou?

Jelikož cílem pro loňskou sezonu bylo semifinále, což se námvelmi smolně nepodařilo naplnit, bude i pro následující ročník úspěchem, dostanemeli se o krok dále než minule. Týmje poměrně mladý a potřebuje získávat zkušenosti postupně, ale v horizontu několika let si dokážu představit postup do vyšší soutěže.

Dvakrát týdně trénujete, učíte malé basketbalisty, vykonáváte funkci rozhodčího a do toho studujete. Zbývá vám čas ještě i na něco jiného?

Pravda je, že basketu je poslední dobou mnoho, a proto jsem pískání pro letošní sezonu nechal být. Trénování malých dětí je psychicky a časově velmi náročné. Pokud se zrovna nenacházím v tělocvičně, rád jezdím na kole nebo si jdu zahrát okresní soutěž ve fotbale.

Chcete něco vzkázat svým svěřencům?

Snad jen aby pochopili to, že co jim trenér vytýká nebo říká, není pro potěchu jeho ega, ale proto, aby se zlepšovali. Pokud vztah hráč - trenér nepochopí hned od počátků své kariéry, nebudou moci basketbal nikdy hrát na vrcholové úrovni.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika