TJ Šumperk B – TJ Sigma Hranice 68:66

Hala v Šumperku byla svědkem dalšího, jak je mezi Hranicemi a Šumperkem již zvykem, vyrovnaného a dramatického utkání. Ani jeden tým si nedokázal vybudovat dvouciferný náskok a přetahování o výsledek tak došlo ke svému rozuzlení až v samotném závěru, kdy se radovali domácí a vyrovnali tím vzájemnou bilanci zápasů na 2:2. První minuty utkání se nesly ve znamení oťukávání a k vidění byla řada nepřesností. První koše diváci mohli spatřit až po několika minutách. Domácí sázeli na velkou rotaci hráčů a vysoké tempo hry, aby Hranice rychle unavili.

Sigma však dokázala s domácím týmem držet krok a po první čtvrtině na výsledkové tabuli svítilo skóre 17:17. Ve druhé části hry se domácím podařilo vybudovat si největší náskok v celém zápase. Ten ovšem činil pouhých šest bodů. V této fázi hry se do utkání dost viditelně vložili oba rozhodčí, kteří začali pískat upjatým způsobem a fauly tak valem přibývaly na obou stranách. Početné domácí lavičce to vadilo o poznání méně, neboť je hráči Hranic nemohli bránit s patřičnou agresivitou. Šestibodové vedení si domácí dokázali udržet až do poločasu.

Začátek druhého poločasu byl opět poznamenám přísnými výroky rozhodčích, po kterých musel do sprch kvůli faulům rozehrávač Burian, následovaný po pár minutách Číhalem. Hranice tak byly nuceny dohrávat třetinu utkání bez možnosti střídání. A jelikož i další hráči měli problémy s fauly, přešla Sigma na obranu zónovou. Tento přechod přinesl kýžené ovoce. Faulů na straně Hranic ubylo a útočné snažení domácích bylo zastavováno se stejnou efektivitou jako při obraně osobní. Třetí úsek hry Sigma vyhrála a za takřka vyrovnaného stavu se vstupovalo do závěrečného dějství.

V něm se dařilo domácím neustále držet minimální náskok tří, čtyř bodů. Dramatická koncovka začala vrcholit tři minuty před koncem, kdy se do vedení dostala po sérii rychlých akcí Sigma, ovšem Šumperk opět našel odpověď v podobě úspěšné střely za tři body. Drama definitivně vyvrcholilo v poslední minutě, kdy se Hranicím podařilo vyrovnat a po úspěšném obranném zákroku měly devatenáct vteřin, aby strhly vedení na svou stranu. Bohužel nájezd do koše neskončil košem ani faulem a s následného rychlého protiútoku Sigma inkasovala 1,9 vteřiny před koncem koš. Následoval oddechový čas, poslední výhoz z autu a pokus o střelu. Ta ovšem skončila pouze na obroučce, a tak se mohli domácí začít radovat z těsného vítězství.

„Dnešní utkání bylo jednoznačně ovlivněno naší okleštěnou sestavou. Takřka třetinu jsme museli odehrát bez možnosti střídání a zatíženi velkým počtem faulů. I přesto jsme mohli vyhrát, ale v dramatické koncovce byl bohužel o něco šťastnější náš soupeř. Škoda byla, že jsem nepřešli dříve do zónové obrany, na kterou domácí nedokázali účinně hrát,” vyjádřil se k utkání křídelní útočník Palacký.

Body: Paus 19, Mořkovský 15, Krčmář 12, Burian 11, Palacký 7, Němčák 2, Číhal 1 (xb)