Hra domácích však nevedla k vítězství, i když především v sobotu 1. března proti VŠB Ostrava B k tomu scházelo jen trochu sportovního štěstí.

V neděli 2. březnapak přijel do Přerova lídr soutěže z Opavy, který rozhodl o svém osmibodovém vítězství až v samotném závěru utkání.

Domácí v základní sestavě Fridrišek, Machač, Ptáček, Kocfelda a Vykopal začali utkání dobře, když se jim dařilo minimalizovat ztráty míčů a svou kvalitní obranou nahrazovali horší procento střelby v útoku.

Právě proto se jim od počátku dařilo svého soupeře přehrávat a v dalším průběhu utkání navyšovali vedení až na 27:15 v sedmnácté minutě utkání.

Soupeř zareagoval přechodem na zónovou obranu, na kterou TBS nenašel do konce poločasu správný recept, a utkání se znovu herně vyrovnalo.

Po změně stran se zápas zdramatizoval a vedení se přelévalo ze strany na stranu. V koncovce střetnutí se domácím podařilo vyrovnat několikabodové vedení Ostravy.

V posledních sekundách ale nevyužili dobrou útočnou situaci k rozhodnutí utkání a Kocfeldova úspěšná střela přes celé hřiště přišla až po závěrečném klaksonu. Šlo se tedy do prodloužení.

TBS Sokol Přerov - VŠB Ostrava B 80:82p (33:30, 67:67)

Na jeho začátku bohužel Přerov udělal několik zbytečných chyb, které soupeř potrestal a získal pětibodový náskok. Sokolové ztratili svůj dosavadní přehled ve hře a ve snaze výsledek otočit vytvářeli další chyby.

V koncovce prodloužení se domácím sice podařilo rozdíl snížit, ale to bylo vše.

Střelci: Fridrišek a Kocfelda po 18, Vykopal 14 (13 doskoků), Machač 10, Ptáček a Fašánek po 9.

„Dobrou formou se prezentovali Fridrišek, který aktivní hrou do koše získal jedenáct faulů, a po několika měsících navrátivší se Kocfelda střelbou za tři body,“ řekl po utkání Antonín Švrdlík, trenér TBS Sokol Přerov.

TBS Sokol Přerov - BK Opava B 69:77 (31:30)

Domácí nastoupili do střetnutí s vedoucím týmem soutěže oproti sobotnímu utkání v oslabené sestavě, protože neměli k dispozici Kocfeldu. Úvodní základní sestava v obraně statečně odolávala výškové převaze soupeře.

V útoku však zápasila s nízkým procentem střelby, a tak hosté získávali mírný náskok. Ve druhé čtvrtině Opava zvýšila svoje vedení až na 27:15. Domácí odpověděli prostřídáním sestavy, když do hry zapojili své nejmladší hráče Řeháčka a Leitkepa.

Tato sázka na mládí dokonale vyšla, neboť stačilo pouze několik minut a TBS vývoj utkání dokonale otočil. Především Kamil Řeháček svým výkonem v obraně i v útoku dodal spoluhráčům nový herní impuls.

Po přestávce se hra znovu vyrovnala a obě družstva urputně bojovala o každý míč. Hosté na chvíli odskočili na šestibodový rozdíl, ale Přerov tři minuty před koncem znovu srovnal skóre.

V této chvíli se však projevila herní nezkušenost mladého domácího týmu, který se ve snaze docílit nečekaně dobrého výsledku snažil zbytečně rychle zakončovat své útoky.

To byla příležitost pro soupeře, jenž dal během minuty deset bodů a tím utkání rozhodl ve svůj prospěch.

Střelci: Fridrišek 17, Řeháček 14 (11 doskoků), Vykopal 14, Leitkep 8. „Kladem tohoto utkání bylo, že i v tak těžkém zápase nastoupili všichni nominovaní hráči a všichni se bodově podíleli na výsledném skóre.

Herně ze sestavy vynikli: Řeháček - svým bodovým vstupem do utkání, Vykopal - podkošovými souboji s vyššími soupeři, a Fridrišek - nebojácnou aktivní hrou do koše.“

„Hráči se tak znovu přesvědčili, že mohou v soutěži hrát vyrovnaná utkání se všemi soupeři, ale je nutné dát do hry veškerý herní um. Ke konečnému úspěšnému výsledku je však ještě potřebné udržet soustředění na výkon po celý čas hry, což při mládí většiny hráčů je zatím nejtěžší,“ dodal Švrdlík.