Nebyli schopni zopakovat svou obrannou činnost z minulých střetnutí a především obranný doskok umožnil soupeřům získat překvapivé výhry.

BC Orlová - TBS Sokol Přerov 75:51 (44:26)

Pouze první čtvrtinu byl Přerov domácím vyrovnaným soupeřem, a to zásluhou dobré střelby z velké vzdálenosti. V druhé části hry však hosté nevstřelili čtyři minuty ani bod a naopak Orlová z opakovaných doskoků po svých neúspěšných střelách získala rozhodující náskok, který držela po celý zbytek utkání.

Střelci: Machač 9, Ptáček 8, Kocfelda, Fridríšek 7.

Slavoj Český Těšín - TBS Sokol Přerov 79:78 (40:43)

Přerovští basketbalisté zahájili utkání ve velkém stylu a ve třetí minutě vedli 11:3. Tento nástup je však natolik uspokojil, že přestali pracovat v obraně a domácí začali skórovat z nabídnutých pozic.

Hosté stále vedli, ale Těšín je přehrával pod oběma koši a skóroval především z opakovaných doskoků. Přerovanům nepomáhalo ani prostřídání dalších hráčů a výkon měl stále klesající tendenci.

Tragédie nastala po poločase, kdy se ke špatné obraně přidala i alibistická hra v útoku se střelbou z co největší vzdálenosti.

V poslední čtvrtině za stavu 60:47 se přece jen hosté herně zvedli, především zásluhou Fašánka (15 bodů v této části hry), a bojovností v obraně v poslední minutě vyrovnali skóre.

Navíc získali 20 sekund před koncem řádné hrací doby míč a možnost rozhodnout utkání. Ukvapenou příhrou se však o tuto možnost připravili a v následném útoku pak domácí po faulu vstřelili jeden bod.

Přerovu zbylo ještě 12 sekund na poslední střelu. Hosté však nebyli schopni zahrát dohodnutý signál a dokonce ani neohrozili koš.

Střelci: Fridríšek 17, Kocfelda 16, Fašánek 15, Machač 11.