Zbrojovka Vsetín - Sigma Hranice 85:51

Hranice odcestovaly na Valašsko bez Mořkovského, Buriana a Palackého, tedy tří hráčů základní sestavy. Domácí celek tohoto oslabení dokonale využil hned v první čtvrtině, která se ukázala být klíčovou pro vývoj a výsledek zápasu. Zatímco se hráči Sigmy adaptovali na nové prostředí, Zbrojovka nasázela nezkušené obraně během úvodní desetiminutovky pět trojek a do druhé čtvrtiny nastupovala za stavu 34:9. Po této studené sprše se hraničtí probrali z letargie, zlepšili pokrytí nebezpečných střelců Vsetína a odehráli se soupeřem vyrovnanou čtvrtinu.

Tradičně slabší úvod druhé půle zápasu si Sigma neodpustila ani na palubovce Zbrojovky. Hosté nedokázali zachytit nástup Vsetína, který navíc začal praktikovat nepříjemnou zónovou obranu. Ta nutila hranické hráče k technickým chybám, po nichž hosté zakládali nebezpečné protiútoky. V této fázi utkání se citelně projevila absence klasického střelce v prořídlé sestavě Sigmy.

Závěrečné dějství vyšlo hostům nejlépe. Dařily se akce na zónovou obranu s využitím pivota, stejně jako střelba ze střední vzdálenosti. Vzhledem k hrubě nevydařené první čtvrtině však již Hranice nemohly pomýšlet na zvrat v utkání. Střelecky při chuti byl opět Paus, který zaznamenal téměř polovinu všech bodů Sigmy (23).

„Soupeř nás převyšoval prakticky ve všech herních činnostech. Hrozil z pivotů i protiútoků, ale rozhodující byli malí hráči s přesnou střelbou z venku, kdy jsme inkasovali jedenáct trojek,“ poznamenal k zápasu trenér Sigmy Horký.

V dalším kole soutěže přivítají Hranice na domácí palubovce celek Valašského Meziříčí. Utkání se hraje v pátek 29. února od 20.00 hodin v tělocvičně Gymnázia Hranice.