„Jestli dokážeme takto aktivně bránit a znepříjemňovat útočníkům situaci až tak, že přijdou o chuť hlásit se o míč, můžeme porazit jakýkoliv týmu z naší ligy," potvrdilo dobré pocity oderské křídlo ve službách Hranic Dokoupil. Ten se v druhé půli utkání blýsknul čtyřmi tříbodovými koši za sebou a rozhodnul zápas definitivně.

Ale útočná fáze modrobílých měla jasného dirigenta. Zkušený Mořkovský asistoval či skóroval přesně dle potřeby týmu a spolu s Palackým či Kristkem zásoboval hladového Pause, který neváhal využít jakoukoliv nabídku ke skórování. Podkošový matador se blýskl 22 body a jeho fyzická snaha byla často oceňována potleskem početného publika.

„Kolegové mi řekli, ať se soustředím na koš a hraju víc sobecky, a tentokrát se to dařilo dobře. Těch pár střel, které nepadly do koše, posbíral Ráďa, který dneska doskakoval na úrovni první ligy," sdělil po zápase vyčerpaně Paus na adresu spoluhráče Menšíka. Pro další vítězství a zároveň k poslednímu zápasu v roce 2014 vyrazí hraničtí basketbalisté v pátek 12. prosince do Postřelmova.

Sestava a body Hranic: Paus (22), Palacký (14), Dokoupil (12), Menšík (9), Němčák (8), Mořkovský (7), Burian (5), Kristek, Alvado. (oma)