Na palubovce přerovské Sokolovny hostili týmy VŠB Ostrava B a Opava B, které se v tabulce nacházely na třetím, respektive druhém místě. Po dobrých výkonech se jim podařilo jednou zvítězit a smazat tak špatný herní dojem z minulých zápasů na hřištích soupeřů.

TBS Sokol Přerov - VŠB Ostrava B 92:84 (47:42)

Ostrava přijela oplatit Přerovu svou jedinou domácí porážku, a tak vstoupila do střetnutí s velkou koncentrací a držela si v úvodních minutách mírné vedení.

Hráči Přerova měli pomalejší vstup do zápasu, ale s přibývajícími minutami zlepšili obranu a vývoj utkání zvrátili ve svůj prospěch. Získali mírný několikabodový náskok, ale v celém průběhu střetnutí se nevyvarovali vždy při vzrůstajícím náskoku několika zbytečných ztrát míče riskantními příhrami a tím vždy umožnili svému soupeři náskok zkorigovat.

Po změně stran soupeř přidal na důrazu v osobních soubojích a pod oběma koši se začalo jiskřit, což mělo za důsledek, že na obou stranách značně přibývaly fauly. Z této situace nakonec více profitovali domácí, kteří těžili z kvalitnější lavičky.

A tak i když Přerov v závěru dohrával bez šestice hráčů, pěti vyfaulovaných a jednoho zraněného, dovedl utkání k vítězství s klidnou hlavou.

Střelci: Ptáček 17, Střípek 17, Kocfelda 16, Fridrišek 15, Nezhyba 10.

TBS Sokol Přerov - Opava B 72:91 (41:44)

Domácí družstvo, oproti sobotě oslabené o Bouzka a Machače, drželo po celou první půli utkání s favorizovanou Opavou krok. Hosté, opírající se o několik ligových hráčů Adružstva, těžili hlavně z rychlého přechodu do útoku a z důrazu pod koši.

Přerov kontroval kombinací v útoku zakončenou přesnou střelbou a nezaostával ani s tvrdostí v obraně. Zlom v utkání nastal ve třetí čtvrtině, kdy Sokoli nezakončili několik slibných akcí a navíc za stavu 48:53 ztratili dalšího hráče pro zranění, tentokrát Kocfeldu.

Opava využila situace a zakončila po ztrátách domácích úspěšně několik protiútoků. Přerov již neměl sílu na zvrat a tak do střetnutí zasáhli i hráči s menší herní zkušeností.

Ti bojovali, ale četnost chyb se poněkud zvýšila, což se projevilo i na konečném rozdílu ve skóre. V žádném případě se však domácí za předvedenou hru nemuseli stydět a dokázali si, že se mohou při správné koncentraci na utkání poměřovat se všemi týmy v soutěži.

Střelci: Střípek 25 (20 v první půli), Kocfelda 13, Fridrišek 8, Ptáček 6, Nezhyba 5, Vykopal 5, Leitkep 5.

Přerovští basketbalisté odehrají před vánoční přestávkou ještě čtyři utkání. Venku se utkají s Porubou a Frýdkem-Místkem a rok 2007 zakončí doma 15. a 16. prosince s Českým Těšínem a s Orlovou.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika