Široký kádr Rožnova doplnili hostující hráči Valašského Meziříčí, a tak se v pátek večer dala očekávat zajímavá podívaná. To se také potvrdilo. Ve vyrovnaném duelu, který nepostrádal tempo, ale i spoustu nepřesností, byli nakonec o něco lepší domácí.

TJ Sigma Hranice – Rožnov 57:50

Otevřít skóre mohl hned v první minutě Paus. To by ovšem musel proměnit alespoň jeden z trestných hodů. A právě střelba obecně a „šestek“ (tr. hodů) zvláště byla asi největším problémem Sigmy v tomto utkání. Vedení se ujali o chvíli později hosté, ale po celou první čtvrtinu se žádnému z celků nepodařilo odskočit na výraznější bodový rozdíl. Po deseti minutách hry na tabuli svítilo skóre 14:13.

Podobný průběh nabídla i čtvrtina druhá. Pod oběma koši dominovaly obrany, a protože z čáry trestného hodu nebyli přesní ani hráči Rožnova, ke změně stran došlo za stavu 29:25.

Ve druhé půli utkání začínají mít hraničtí fyzickou převahu, přestože hosté disponují obsazenější lavičkou. Agresivní obrana Sigmy nutí Rožnov k chybám a domácí si po rychlých protiútocích začínají budovat mírný náskok. Ten po třetím klaksonu činí osm bodů.

V posledním dějství hosté vrhají všechny síly do snahy o změnu ve vývoji utkání. Daří se jim dotáhnout na rozdíl tří bodů, ale hraničtí se v klíčových momentech z trestných hodů příliš nemýlí. Finální zoufalá snaha Rožnova se rozbíjí o nátlakovou defenzivu Hranic. Přestože v samotném závěru hráči Sigmy šestky opět střílí kamkoliv jen ne do koše, vracejí se hosté na Valašsko bez bodu.

Střelci Hranic: Paus 26, Burian 11, Krčmář 7, Němčák a Palacký po 6, Horký 1.

„Tento zápas byl letos odehrán zatím v nejvyšším tempu. Opět jsme vycházeli z výborné obrany, v útoku se pomalu také zlepšujeme, takže teď musíme zapracovat na doskakováni a hlavně trestných hodech. V těchto aspektech nám to opět skřípalo,“ shrnulo utkání křídlo Sigmy Ondřej Palacký.