Vyrovnané a rychlé utkání nakonec dokázaly Hranice, pod vedením svého nového kouče Pavla Dokoupila, dotáhnout do vítězného konce a dodaly si tak potřebné seběvědomí.

Na obou soupeřích bylo znát, že je to již dlouho, co týmy hrály soutěžní utkání. Všichni do zápasu vlétli s vernou a plným nasazením, ale snažení obou celků brzdily nepřesnosti pramenící z nerozehranosti.

Začátek vyšel lépe domácím, kterým se podařilo díky rychlosti, která zdobí Lipník poslední roky, jít do mírného vedení, na které reagoval trenér Sigmy rychlým oddechovým časem. Po návratu na hřiště začaly Hranice využívat výškovou převahu, kterou měly pod oběma koši, neboť pivoty Lipníku do utkání nepustila drobná zranění.

Náskok domácího celku se začal tenčit, až se v poločase zastavil ukazatel skóre na 39:39. Hranice však toto vyrovnání draze zaplatily v podobě zranění svého křídelního útočníka Palackého, který musel utkání předčasně opustit s poraněním zad. Díky tomu, že si oba trenéři chtěli vyzkoušet co největší počet svých svěřenců, střídalo se na obou stranách v rychlém sledu a hra si tak i ve druhém poločase držela vysoké tempo.

Zlom přišel na konci třetí čtvrtiny, kdy se Sigmě podařilo využít ztrát soupeře a potrestat je jednoduchými body z rychlých protiútoků. Když následovaly v útoku na výbornou zahrané signály doplněné vzornou obranou, výsledkem bylo vedení Sigmy o takřka dvacet bodů. V samém závěru přišel ze strany Lipníku ještě finální nápor ve snaze něco s výsledkem udělat, ovšem obrana Sigmy toto ustála na výbornou, a tak se domácím podařilo pouze ztrátu snížit.

BK Lipník – TJ Sigma Hranice – 62:75

„Dnešní utkání bylo pro nás hlavně o tom, abychom si v praxi vyzkoušeli věci, které jsme přes léto trénovali. Jelikož Lipník hraje opravdu rychlý basketbal, bylo občas složitější tyto věci v samotné hře aplikovat, přeste se nám to dařilo. V obraně nám to také vcelku šlapalo a fyzicky jsme dokázali odehrát v patřičním tempu celé utkání. Jsme rádi, že jsme pod novým trenérem začali vítězně. Škoda tak jen té jedné černé kaňky v podobě zranění Ondry Palackého, snad bude brzy zpět," vyjádřil se k utkání rozehrávač Sigmy Burian. (red)