Hosté ovšem tentokráte neponechali vůbec nic náhodě a přesným výkonem nedali Sigmě naději na úspěch.

TJ Sigma Hranice – TJ MEZ Mohelnice A 60:99

První minuty utkání drtivé převaze hostí nenasvědčovaly. Byly to právě Hranice, které otevřely skóre a po necelých čtyřech minutách Sigma stále držela vedení 5:2.

To bylo na tureckého kouče Mohelnice příliš a v následném oddechovém čase bylo možné slyšet od střídačky hostů plamennou směsici češtiny a angličtiny.

A toto promluvení do duše přineslo pro Mohelnici kýžený efekt. Po návratu na hřiště předvedli hosté nebývalou bodovou šňůru sedmnácti bodů v řadě a prakticky tak rozhodli o osudu utkání.

Soupeř Hranic ovšem ve svém snažení nepolevoval a na Sigmu se nadále valil jeden útok za druhým. Když poté halou zazněl poločasový klakson, na tabuli svítilo hrozivé skóre 59:29.

Do druhého poločasu tak již Hranice nastupovaly s novými pokyny. Vyzkoušet si různé taktické varianty, pro které ve vypjatých soubojích není místo, ale hlavně pokusit se přibrzdit rozjetou ofenzívu hostů a nedovolit jim zatížit své konto trojciferným počtem bodů.

Zastavit již rozjetého soupeře byl nadmíru těžký úkol a utkání se tak nadále odehrávalo dle stejného scénáře jako předchozí dvě desetiminutovky. Před poslední čtvrtinou bylo skóre více než jednoznačné: 81:39.

Od začátku posledního úseku však o sobě dalo naplno vědět i přítomné publikum ve snaze vyburcovat z domácí obrany poslední zbytky sil a zabránit tak stovce soupeře.

Sigmě se nakonec podařilo tento dílčí cíl splnit, když v poslední čtvrtině udržela útočníky Mohelnice zpátky a vyhrála tento úsek hry 21:18. To už ovšem změnilo pramálo na vysoké prohře domácích.

„V utkání jsme bohužel na svého soupeře neměli. Protihráči byli snad ve všech ohledech lepší. I naše hlavní přednost, bojovnost a agresivita, dnes zůstala nevyužita. Ani jeden z nás neměl čtyři fauly, zatímco tři hráči soupeře se po agresivním výkonu vyfaulovali. Musíme prostě nepovedený zápas hodit za hlavu a příště předvést lepší výkon,“ ohodnotil utkání rozehrávač Burian s tím, že poslední domácí utkání odehrají v pátek 9. dubna a basketbalisté se budou těšit na bohatou podporu publika.

Střelci: Paus 34, Burian 12, Mořkovský 7, Krčmář 5, Palacký 2, Němčák 0