Předsevzetí se Sigmě v pátek naplnit podařilo a po celkem hladkém průběhu porazila svého rivala z Lipníku.

TJ Sigma Hranice – BK Lipník nad Bečvou 68:62

Hraničtí se do soupeře zakousli hned od začátku. Skóre otevřel v první minutě kapitán Mořkovský a domácí se dostali do vedení, které už do konce zápasu nepustili. I přes vyrovnaný průběh první čtvrtiny si hráči Sigmy vypracovali náskok 17:13.

Do druhé desetiminutovky nastoupili domácí v zónové obraně, která povolila hostům pouhých deset bodů. Hranickým se ovšem skórovat dařilo a když v závěru poločasu nastřílel Burian deset bodů v řadě, zastavilo se počítadlo skóre na stavu 37:23.

V druhé půli dostala příležitost i lavička Sigmy. A i přesto, že Lipník nasadil to nejlepší co měl, nebyl schopen stáhnout hranický náskok. Domácí rovnoměrně zatěžovali soupeřovo konto a hosté nevěděli koho bránit dříve.

Do poslední části hry se tedy nastupovalo za stavu 54:43. Hráči BK ovšem nesložili zbraně a po sérii zmatků v defenzivě Hranic a několika přesných tříbodových koších začali z náskoku Sigmy ukrajovat. Ztichlé tribuně se tak nejspíš začala na mysl vkrádat vzpomínka na poslední zápas, který hraničtí prohráli právě v posledním úseku hry.

Domácí však tentokrát obrat nepřipustili a po sérii proměněných trestných hodů, jejichž úspěšnost udrželi opět nad 70 %, odrazili nápor Lipníku a za potlesku fanoušků dotáhli zápas do vítězného konce.

„Dnes se nám podařilo odehrát dobrý zápas. Slušně jsme bránili a v útoku jsme se prosazovali. Při výpadku koncentrace na začátku poslední čtvrtiny jsem si samozřejmě vzpomněl na ten nepovedený závěr minulého zápasu, ale tentokrát jsme se včas vzpamatovali a další překvapení nepřipustili. Hlavně Ondra (Palacký) a Radek (Paus) to v závěru podrželi a dali důležité koše. Teď to chce vítěznou sérii udržet,“ okomentoval zápas rozehrávač Sigmy Burian.

Střelci Sigmy: Burian 17, Paus 14, Palacký 13, Krčmář 10, Mořkovský 10, Šatník 2, Kvaček 2

Poslední utkání nadstavbové části na domácí palubovce čeká hráče Sigmy 17. dubna proti celku Rožnova. Hraje se tradičně v hale Gymnázia Hranice od 20.00 hodin.

(xb)