Rodiče si tak mohli vyzkoušet a srovnat, jaké basketbalové dovednosti se dívky již naučily a v příjemné sportovní atmosféře předvedli jak hráčky, tak i rodiče nejeden mistrný basketbalový výkon.

Nejmladší minižačky (1998 a mladší) prohrály 16:2, starší minižačky (1996 a mladší) remizovaly 8:8 a starší žačky také remizovaly 17:17. Naše nejmladší naděje, přípravka (2000 a mladší) ještě basketbal moc neumí a tak se společně se svými rodiči utkali v pěti disciplínách. Dosažené výsledky se hráčce a rodiči sečetly a na prvním místě se umístila Eliška Lysáková spolu se svou maminkou.

Na druhém místě skončila Simona Frydryšková s tatínkem a o třetí místo se dělily Kája Černá s maminkou a Eva Selzerová s tatínkem. Následovalo vyhodnocení sezónních výsledků jednotlivých družstev.

V přípravce trenéři Jiří Lysák, Hanka Duchoňová a Lea Černá ocenily své svěřenkyně například za trénink a střelbu s úsměvem, za rychlé nohy, za rychlý tah na koš nebo elegantní dvojtakt, ale taky třeba za slovní organizování spoluhráček nebo bojovnost a kolektivního ducha.

Nejmladší minižačky se v oblastním přeboru (OP) Olomouckého kraje umístily na šestém místě a trenéři Lenka Sanetříková a Radek Plaskura vyhodnotili Magdu Hlavovou za nejlepší doskok pod košem, Káju Bendíkovou jako nejlepší obránkyni, Petru Petříkovou jako nejrychlejší hráčku na hřišti, Marušku Řimákovou za nejlepší přístup k tréninku, Terezku Holcovou za největší zlepšení v basketbalových dovednostech, Káju Kundrátkovou za nejlepší přehled na hřišti, Káju Táčovskou za nejlepší docházku na tréninky a Adélu Smutnou jako nejlepší střelkyni sezóny a za stoprocentní účast na zápasech.

Starší minižačky se letos umístily v OP Olomouckého kraje na čtvrtém místě a trenéři Lucka Ludková a Víťa Lév vyhodnotili tyto hráčky: Stellu Ludkovou jako nejlepší střelkyni a současně za nejlepší docházku na tréninky, Katku Duchoňovou jako nejlepší střelkyni trestných hodů, Katku Fojtů za velké pokroky v bojovnosti, Terezu Chrastinovou jako objev roku a nakonec společně Gábinu Adámkovou, Petru Kuzniarskou, Romanu Štěpánkovou a Dominiku Vinklarovou za zlepšení v basketbalových dovednostech.

Starší žačky se v OP Olomouckého kraje umístily na prvním místě a ve společné soutěži Střední a Severní Moravy obsadily taktéž zlatou pozici. Trenér Jiří Horký vyhodnotil Karolínu Velešíkovou jako kapitánku této úspěšné sezóny, Markétu Kubešovou jako nejužitečnější hráčku, Lindu Sehnalovou jako nejlepší střelkyni, Moniku Beránkovou jako nejlepší obránkyni – pivotku, Terezu Klívarovou jako nejbojovnější hráčku a Ester Pavlíkovou jako objev roku.

Starší dorostenky dosáhly pod vedením Michaely Šeredové a Lenky Sanetříkové také na první místo v OP Olomouckého kraje a současně obsadily 3.místo ve společné soutěži Střední a Severní Moravy.

Ohodnoceny byly: Zuzka Svrčinová za nejrychlejší zápěstí a kapitánské vedení, Kristýna Kaštylová jako největší bojovnice, Irena Menšíková za největší přínos pro družstvo, Pavla Zátopková za nejlepší docházku na tréninky a Lenka Sanetříková jako nejlepší střelkyně sezóny.

Ukončení sezony společně s rodiči pořádají Panterky každým rokem.

Ukončení sezony společně s rodiči pořádají Panterky každým rokem a podle slov trenérů se osvědčilo nejen proto, že se rodiče dozvědí výsledky svých ratolestí, ale je v tom i velká motivace pro mladší hráčky a ty starší si mohou zavzpomínat na své basketbalové začátky.

Jiří Horký