Šlo již o několikátý organizátorský počin této školy ve stávajícím školním roce a basketbal nebyl náhodnou volbou. Vždyť děvčata v posledních čtyřech letech třikrát postoupila do krajského kola a jednou hrála dokonce i republikové finále. Pouze v loňském roce se nezadařilo a holky skončily až na 2. místě v okrese. Starší chlapci v minulém školním roce rovněž postoupili až do kola krajského.

V pondělí 21. února se v hale SOU utkala trojice dívčích týmů o postup do kola krajského, které se bude hrát 14. dubna v Šumperku. Bohužel chyběly obhájkyně vítězství z Gymnázia Lipník nad Bečvou, a tak nebylo možné odehrát odvetu za loňské finále. Pochvalu zaslouží zejména děvčata ze ZŠ Hustopeče, které přijely na zkušenou, žádná z nich nebyla basketbalistka a v životě nehrály soutěžní zápas. V konečném pořadí zvítězila ZŠ 1. máje před ZŠ Struhlovsko a ZŠ Hustopeče. Díky vítězství si tým pořadatelské školy opět zajistil postup do krajského finále. Blahopřání k postupu si zaslouží: Kája Kundrátková, Kája Bendíková, Petra Waasová, Petra Petříková, Gabča Řimáková a Zuzka Sommerová.

Chlapecký turnaj proběhl ve středu a na palubovce se objevily celkem čtyři družstva. Nejúspěšnější byl tým ze ZŠ U Tenisu Přerov, který si zajistil postup do dalšího kola. Družstva na 2. až 4. místě měla po skončení shodný počet jednoho vítězství a dvou porážek a o pořadí muselo rozhodnout konečné skóre. To měla nakonec nejlepší ZŠ Struhlovsko před ZŠ 1. máje a ZŠ Hustopeče. Sestava ZŠ 1. máje: J. Zavřel, F. Herda, M. Vanek, V. Podjukl, D. Kuchař, T. Buksa, M. Machanec a R. Chmela.

DANIEL NAVRÁTIL