Jednalo se o úvodní klání ze série tří turnajů v Olomouckém kraji pod názvem S Poštovní spořitelnou do finále. Ačkoliv je plážová sezona na svém začátku a hranická výprava neměla příliš natrénováno, zúčastnit se váhal jen málokdo.

Za vyhřátým pískem nebylo nutné cestovat příliš daleko. Příjemné prostředí sobotního zápolení totiž nabídla hanácká metropole. Celkově zúčastněných čtrnáct dvojic bylo rozlosováno do pěti skupin a po jejich odehrání se dle pořadí nasazovalo do pavouka.

Jelikož více než čtvrtinu startovní listiny tvořily hranické páry, bylo velmi pravděpodobné, že se střetnou právě mezi sebou. Ve dvou případech k „domácímu“ souboji došlo.

K.O. systém v následném pavouku vystavil po prvním kole stop třem hranickým párům. O cenné umístění ale mohl stále bojovat zbývající pár Beneš - Gofroj. Kvalitním servisem a pohyblivostí v poli dominovala zmíněná dvojice téměř celý poslední zápas.

Nakonec rozhodla až zkrácená hra ve třetím setu, kde šance na přední místa vyhasla úplně. Nakonec obsadila dvojice Beneš - Gofroj 6. až 7. místo, což byl nejlepší hranický výsledek a zároveň i finančně ohodnocená příčka.

Sobotní turnaj jako první na startu letošní sezony byl prověrkou kvality a poučením pro všechny zúčastněné páry.

V sérii S Poštovní spořitelnou do finále jsou na programu ještě dva turnaje (25. května v Přerově a 7. června v Prostějově), kde se snad hranickým týmům podaří urvat lepší umístění.

(pem)