Z Hranic na Hanou odcestovaly sbírat zkušenosti dva páry: Kristek - Macháň a Drábek - Holec.

V silné konkurenci „beachařů“ z celého Olomouckého kraje nakonec obě dvojice obsadily příčky na rozhraní první desítky. Hrálo se ve třech skupinách po třech a v jedné skupině po čtyřech systémem každý s každým.

Dva nejlepší celky pokračovaly do pavouka a nepostoupivší týmy si to rozdaly na jeden hraný set ve skupině poražených. Kristek s Macháněm nejprve snadno podlehli favorizovaným Ticháčkovi s Malčíkem.

V dalším utkání proti Gallovi s Novým hranický pár začal skvěle, ale potom psychicky nezvládl koncovku úvodního setu a začátek setu druhého a musel se spokojit se sestupem do skupiny poražených.

Zde se hraničtí ještě dokázali namotivovat, ale vinou nezvládnutého závěru posledního utkání skupinu nevyhráli. Při rovnosti bodů s dvojicí Krčmař - Přikryl rozhodlo v neprospěch Kristka s Macháněm skóre a druhá příčka ve skupině tak stačila jen na celkové desáté místo.

Hned za nimi se nakonec umístil druhý hranický pár Drábek - Holec. Ti v prvním utkání základní skupiny jednoznačně podlehli Calábkovi s Dohnalem, kteří v Prostějově nakonec brali stříbro.

Druhé utkání proti sourozencům Kovalovským vypadalo pro hranické nadějně, ale ani oni nedotáhli dobře rozehraný zápas do vítězného konce a museli tak bojovat ve skupině poražených.

Zde se jim příliš nevedlo, ale na derby proti hranickým kolegům se dokázali fantasticky nahecovat a výhrou se nakonec posunuli na celkovou jedenáctou příčku.

Prostějovký turnaj nakonec ovládli Lehečka se Zahrádkou, kteří ve finále porazili zmiňované Calábka s Dohnalem. Po výhře nad Ticháčkem a Malčíkem brali bronz Janečka a Veselý.

Beachová sezona je však ještě stále ve své úvodní fázi a hranické týmy tak mají dostatek času ladit optimálně formuna další turnaje.