V sobotu zahájily turnaj ženy, kterých se sjelo k překvapení organizátorů pouze devět párů. Hrálo se systémem na dvě porážky.

Bronzovou pozici vybojovaly domácí Lenka Hrudíková a Petra Formelová, když porazily prostějovskou dvojici Chalcarzová - Novotná. Ve finálovém duelu zvítězily Korhoňová s Holubovou nad přerovským extraligovým párem Nucová - Dobrá.

Tyto dvě dvojice mají stejný počet bodů v žebříčku a o vítězi, který se stane Olomouckým přeborníkem a pojede reprezentovat náš kraj na finálový turnaj do Brna, tak rozhodne umístění ve třetím turnaji v Drahotuších, konaném 7. června.

V neděli turnaj pokračoval mužskou částí. Sjelo se jedenáct velmi kvalitních dvojic a hrál se výborný beach. Z turnaje kvůli svalovému zranění musela odstoupit favorizovaná dvojice Janečka - Veselý.

Z prvenství se nakonec radoval zkušený pár Michalec - Široký z Olomouce, který vede žebříček s luxusním náskokem desíti bodů. Druhé místo obsadili Malčík s Ticháčkem a bronzoví skončili Matela, Raška. Rozhodující kolo se hraje 7. června v Prostějově.

Počasí vyšlo přesně podle objednávky, konkurence hráčů byla vysoká a herní nasazení maximální. Všichni zúčastnění si pochvalovali krásný areál a nový písek, který výrazně zvýšil atraktivitu hry.

A aby bylo druhé kolo kompletní, hraje se tuto neděli od 9 hodin v přerovském plaveckém areálu ještě turnaj mixů.

(jp)