Chladné deštivé počasí organizátorům moc nepřálo. Ačkoliv v minulých letech byla účast přes sto lidí, letos se zářijového běhu, při kterém se přispívá na výzkum rakoviny, účastnily jen tři desítky běžců.

„Výtěžek sbírky, která se konala při prezentaci závodu, bude odborně rozdělovat grantová komise,“ informoval jeden z organizátorů Běhu naděje Pavel Vývoda z T.J. Sokol Hranice, který akci pořádal.

Běh naděje volně navázal na tradiční Běh Terryho Foxe, který v Hranicích proběhl celkem dvanáctkrát.

„Nadace Běhu Terryho Foxe měla požadavky, které se neslučovaly se zákony České republiky. Koordinační výbor, který u nás Běh Terryho Foxe v minulosti organizoval, proto rozhodl, že běh pro výzkum rakoviny bude pokračovat pod jiným jménem,“ vysvětlil Pavel Vývoda.

Trasa nesoutěžního běhu vedla stejně jako v minulých letech z hranického parku na kolonádu v Teplicích nad Bečvou a odtud zpět do Hranic. Někteří běh pojali vážně a měřili si čas, jiní vyrazili procházkovým tempem a vzali s sebou i svého psa.

„Bohužel zrovna dnes je v Hranicích řada dalších akcí. To se nám stávalo i v minulých letech, proto jsme akci o týden posunuli. Jak se zdá, udělali to tak asi všichni,“ posteskl si Vývoda.

Když všichni dorazili do cíle, proběhlo losování startovních čísel o ceny. Organizátoři tak běžcům rozdali trička, čelenky a kšiltovky, které jim zbyly z minulých let.