„Velice nás mrzí, že přerušujeme tak dlouhou tradici, ale jiná varianta bohužel není. Děkujeme za pochopení. Na shledanou v lepších časech,“ píše se na webu atletického oddílu.

Akce loni přes chladné a deštivé počasí přilákala 322 závodníků všech věkových kategorií.

Už od 12. března atleti nemohou trénovat na uzavřeném stadionu SK Hranice. „Rušíme hromadné tréninky a zamezíme kontaktu mezi potenciálními přenašeči. Zdraví dětí, hráčů, trenérů, rodičů a nás všech je na prvním místě,“ uvedl v oficiálním prohlášení předseda SK Hranice Daniel Vitonský.

Bez šampionátu i Sportovce roku

V termínovce hranických atletů v nejbližší době nechyběly další tradiční závody jako jsou Lesní běh v Opatovicích, Jarní běh v Přerově (21. března) a v neposlední řadě mistrovství republiky dorostu, mladšího a staršího žactva v krosu v Táboře (28. března). Poslední zmíněná akce by se měla dočkat náhradního termínu.

Neuskuteční se ani mistrovství České republiky v chůzi, mezistátní utkání a chodecký mítink, který byl na programu 4. dubna v Poděbradech.

Atletice mělo být věnováno také letošní vyhlašování nejlepších sportovců města Hranice ve dvoraně zámku. To bude přesunuto ze 7. dubna na pozdější termín. Dle informací Deníku by se sportovci mohli dočkat v červnu.