Výborný střelecký výkon pivota Bechného, tradičně perfektní Josef Kučerka v bráně i dobrá práce hráčů z lavičky vykouzlily v sobotu dopoledne nejvyšší výhru sezony. Jen škoda, že ji sledovalo dle zápisu pouhých 87 diváků.

„S výsledkem musím být spokojený se vším všudy. Musím říct, že jsem to ani nečekal, hlavně z toho důvodu, že máme velkou marodku. Chybělo nám pět hráčů základní sestavy. Z toho jsem měl trošku obavy,“ řekl pro svazový web kouč Cementářů Miroslav Bartoň.

Tomu chyběly opory jako Tomáš Mlotek či Michal Indrák, své šance se však dobře chopil třeba Jiří Mičola, který většinu sezony strávil na lavičce.

„Kluci, kteří zůstali zdraví, se semkli a bojovali. Vyšel nám úvod zápasu a podržel nás Pepa Kučerka v bráně. Trochu jsem měl strach z druhého poločasu, že nám budou docházet síly, ale Brno taky nemělo moc hráčů na střídání,“ zmínil Miroslav Bartoň.

Cementáři si tak po zasloužené výhře sice nemohli užít volna při reprezentační přestávce, už v úterý však k odvetě do Brna pojedou v dobrém rozpoložení.

TJ Cement Hranice – SKKP Brno 30:21 (17:10)

Nejlepší střelci: Bechný 9, Andrš 7, Mičola 5 – Petrovič 7, Cabák 4, Koubek 4. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 87.