V hlavní kategorii žen si 7. příčku vybojovala Marie Berná z Ústí za 46:03 a Jitka Hynčicová z Hranic doběhla v téže kategorii 11. za 47:23. Mezi ženami veteránkami nad 50 let vybojovala Zdeňka Tvrdá z SK Hranice 5. příčku časem 57:42 a v kategorii veteránů nad 60 let doběhl Jiří Volf z Hranic na 8. místě za 1:02:17. Mezi dětmi na kratších tratích se hraničtí probojovali i na stupně vítězů. Mezi chlapci Martin Kuča ze Ski klubu Hranice vybojoval 2. místo a stejného umístění mezi dívkami dosáhla Zuzana Berná z Ústí.

Řada běžců se účastnila také Olomouckého půlmaratonu. Závodníci se kromě 21,1 km trati museli vyrovnat i s velkým vedrem. Trať vedla ve dvou okruzích městem a Smetanovými sady s cílem na Horním náměstí. Z hranických vytrvalců si dobře vedl Miroslav Janek, který i přes dusné počasí zvládl trať pod 2 hodiny za 1:59:20. Iva Podjuklová z SK Hranice zvládla trať za 2:08:11 a Zdeňka Tvrdá taktéž z SK Hranice doběhla do cíle za 2:12:57 a vybojovala tak 7. příčku ve své kategorii. (skA)