Po dobu tří dnů se na start všech závodů (včetně těch přidružených) postavilo kolem sedmi tisíc startujících od největších es po amatéry. Hlavní závod mezi 4 800 běžci pokořili také Zdeněk Hoffmann a Miroslav Gerhard, toto duo doplnil letos poprvé také nadšenec z Horního Újezdu Martin Horáček.

Všichni tři strávili nejdelší část svých sportovních kariér na fotbalovém hřišti, nyní jsou však pro všechny hlavně v zimním období na prvním místě běžky.

„Letošní Jizerka byla opět náročná hlavně po stránce počasí, kdy teploty nad nulou při startu vystřídala na trati sněhová nadílka a v závěrečných kilometrech nechyběl ani déšť,“ uvedl Zdeněk Hoffmann.

Se svými kolegy Jizerskou 50 zdárně dokončil a po dojetí do cíle byla pro běžce odměnou pamětní medaile, hlavně ale skvělý pocit z nádherného závodu.

Martin Horáček při svém prvním startu dojel s časem 3 hodiny a 17 minut na 793. místě, Miroslav Gerhard svůj třetí start přetavil časem 3 hodiny a 20 minut v 861. místo. Zdeněk Hoffman slyšel startovní výstřel Jizerky již podvanácté v řadě a časem 4 hodiny a 21 minut si vyjel 2167. místo.