Trenér reprezentačního družstva Jaromír Ježek rozhodl, že se Bezděk v sobotu představí ve své standardní hmotnostní kategorii do 90 kg a v neděli do 100 kg. A Železář z Hranic urval medaili v těžší váze!

V sobotu Martin obsadil 9. místo s bilancí tří výher a dvou proher. V prvním kole podlehl zkušenému závodníkovi z Francie, který v celkovém hodnocení skončil na třetím místě. V opravách následně porazil borce z Belgie a dva konkurenty ze Švédska, než mu vystavil stopku další Francouz.

V neděli se mu vedlo o poznání lépe, když se v těžší váhové kategorii dostal až do semifinále, kde následně musel skousnout těžkou prohru proti dalšímu francouzskému protivníkovi, když doplatil na nové změny v pravidlech.

V boji o třetí místo už nezaváhal, i když čelil závodníkovi z Nizozemska, držiteli dvou medailí z evropských pohárů. Po náročném turnaji si tak z Belgie odvezl bronzovou medaili za třetí místo.

„V sobotu to ještě nebylo ono, byla znát dlouhá zápasová pauza a nedávná nemoc, ale v neděli jsem se už cítil lépe a těžké konkurenci se prosadit a dotáhnout to až k medailové umístění. Mrzí mě ale prohra v semifinále, ve kterém jsem měl zápas pevně ve svých rukou a kvůli chybě a vyloučení mi finále smolně uteklo,“ ohodnotil Martin Bezděk svůj výkon na turnaji.

Autor: Adam Purgert