„Martin Bezděk potvrdil svou dominantní pozici a zisk mistrovského titulu je toho důkazem. Letošní seniorská republika je ale úspěchem pro všechny hranické Železáře. V celkovém bodovaní jsme šestým nejlepším klubem v České republice,“ řekl po sobotním mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou trenér Lubomír Jakubík.

Jeho svěřenci na šampionátu získali dvě medaile a tři pátá místa. O druhý cenný kov se postaral již zmiňovaný mistr republiky z roku 2019 Tomáš Beran, který se po úvodním zaváhání vzchopil a po sérii suverénních vítězství vybojoval bronzovou medaili v kategorii do 60 kilogramů.

Další finálový blok zařídil Vojtěch Kubala (do 66 kg), který ve čtvrtfinálovém zápase překvapivě porazil reprezentanta z Prahy a mířil tak vstříc k medaili. Ve velice dobře rozjetém semifinále nakonec udělal pár vteřin před koncem chybu a spadl do boje o bronz. Zde se Kubalovi nepodařilo porazit soupeře z Ostravy a bral tak neoblíbené dělené páté místo.

„Vojta měl těžký los a hrdě se s ním popral. Vyzdvihnout je třeba zkušenosti, které dokázal využít ve svůj prospěch, a především profesionální přístup v každé vteřině utkání,“ chválil svého svěřence Lubomír Jakubík.

Na bodovaných pátých místech se umístili ještě další dva hraničtí závodníci Šarlota Olšáková a Václav Jašek. Olšákové se podařilo v úvodním zápase kategorie do 78 kilogramů zvítězit, v následných zápasech jí ale chybělo štěstí.

Jašek v kategorii nad 100 kilogramů nebojoval jen na tatami, ale také se svými zdravotními problémy, a musel se taktéž spokojit s konečným pátým místem.

Devátá místa a velice slušný výsledek předvedli Gabriela Nádvorníková (do 63 kg) a Karel Platoš (do 81 kg).

Ve stejné váhové kategorii jako Platoš startovali i poslední dva hraničtí zástupci - Robert Trojnar a Dominik Vašut, kteří však nedokázali projít přes svá úvodní kola a do dalších bojů již nezasáhli.

Tatran Všechovice - 1. HFK Olomouc. Ilustrační foto
Konečně zase výhra! Všechovice si doma na těžkém terénu poradily s HFK Olomouc

Zdroj: Judo Železo Hranice