„Odmítám i to, že podvádím ve sportu již desítky let," zdůraznil.

„Na závodech se podvádět nedá. Všechno jsou to jen spekulace, výmysly a závist. Diskutéři mě nařkli, že jsem v roce 1985 podváděl tím, že na výsledkové listině závodu je uveden špatný ročník narození. Prý jsem to udělal schválně, abych si vylepšil umístění. Prohlašuji, že tuto skutečnost jsem nemohl ovlivnit. Výsledkovou listinu jsem nepsal já," obhajuje se.

Závod ve Stromovce?

Co však momentálně ostatní běžce, kteří na internetu diskutují, zajímá nejvíce, je Stolárova nedávná účast na Microsoft maratonu v pražské Stromovce. Jeho výkony v jednotlivých kolech totiž byly velmi nevyrovnané.

„Pravděpodobně tam velmi málo odběhl, ale dle všeho to nebyl maraton v plné délce," sdělil Samuel Straka.

Stolár jej v listopadu po uveřejnění prvního článku telefonicky kontaktoval.

„Chtěl jsem jedinou věc, aby mi vysvětlil, jak je možné, když v závodě na deset kilometrů není schopen zaběhnout čas pod tři čtvrtě hodiny, že při maratonu zaběhne pět kilometrů po sedmnácti kilometrech pod dvacet minut a dvacet kilometrů za zhruba hodinu a dvaadvacet minut," zmínil.

„Nesmysly, kterými se mě snažil přesvědčit o své pravdě, byly ztrátou času, tak jsem rozhovor pro jeho neschopnost cokoliv vysvětlit ukončil," popsal Samuel Straka.

Sporná fotografie

Ladislav Stolár zpochybnil také spornou fotografii, na kterou se na internetu upozorňuje.

„Vzniklo nařčení, že mám ruce v kapsách. V daný okamžik jsem si jen upravoval své oblečení," vysvětluje běžec, který maraton ve své kategorii vyhrál.

„Organizátor spekulace diskutérů vyvrátil, potvrdil mou účast a také můj reálně zaběhnutý čas 3:12:14. Ve sportu jsem nikdy nepodváděl a nikdy na mě nikdo ani nepodal stížnost ani protest," podtrhuje Stolár svou nevinnost.

Výzva od Stolára: Poběžte se mnou

Zkušený běžec Straka se Stolárovou bezúhonností ale nesouhlasí.

„Hlavní pořadatel závodu se pouze nechal, z nevím jakých důvodů, panem Stolárem přesvědčit," nastínil možný problém Straka.

Kde tedy skutečně stojí pravda, je těžké rozhodnout. Veřejnost se ji může dozvědět na některém z příštích závodů. Stolár běžce vyzývá, aby celou dobu běželi s ním a dělali mu bodyguardy. Záležet bude ale také na jeho zdravotním stavu.

„Pokud Stolár přijede do Brna a zaběhne pětikilometrovou trať pod devatenáct a půl minuty, což je výrazně horší čas než jeho nejrychlejší kolo ve Stromovce, obdrží ode mě tři tisíce korun," nabízí mu další z běžců Petr Kaňovský. (jr)

SOUVISEJÍCÍ: Běžci nařkli Stolára, že je podvodník