Oba přerovští jezdci by tak měli patřit k adeptům na nejvyšší umístění na mistrovství světa v biketrialu, které o tomto víkendu začíná v Blansku. „Medaile by byl obrovský úspěch. Po zisku titulu na mistrovství Evropy je na mě vyvíjen tlak, ale já si to nepřipouštím,“ řekl Adam Procházka. Letošní šampionát má jen dva díly v Blansku a japonském Seki Itadori. „Výhoda je to pro nás po finanční stránce. Na rozdíl od předchozích let se ale už neškrtá nejhorší výsledek. S tím jsme se ještě nesetkali. Obrovskou výhodou pro české kluky je, že jeden ze závodů se jede u nás,“ přiznal přerovský biker, který startuje v kategorii horských kol.

Zaútočí proto i na světovou medaili? Těmito myšlenkami se raději nezabývá. „Chtěl bych zajet co nejlíp. O medaili bych ale předem nechtěl mluvit,“ zůstává opatrný Adam Procházka. Podobně je na tom i mladší Pavel, který na rozdíl od Adama jezdí na menším biketrialovém speciálu. „Brácha chce taky skončit co nejlépe,“ zprostředkoval cíle svého mladšího bratra Adam Procházka. Přerovští bikeři nedávno v Blansku absolvovali tréninkový kemp, takže by měli být dokonale připraveni. „Vyzkoušeli jsme si tratě. Ale vůbec nevíme, co na nás pořadatelé nachystali,“ přiznal Adam Procházka.

Trať v Blansku je hodně zrádná. „Bude taky záležet na počasí. Pokud nebude pršet, koryto potoka je téměř vyschlé a trať pevná. Když ale prší, potok se rozvodní a kameny jsou neskutečně kluzké,“ upozornil Procházka. Trať v Blansku mu sice vyhovuje, ale poslední výsledky moc optimismu nedodávají.„Strašně mě rozhodil poslední závod mistrovství republiky. Jelo se v potoce na kamenech a úplně jsem vybouchl. Mám to v hlavě. Před mistrovstvím Evropy se mi ale taky generálka nepovedla,“ poznamenal úřadující evropský šampion.