V podniku, který patří mezi dva nejnáročnější závody u nás, dosáhl z hranických nejvýše Karel Hartl (Kellys Racing Team).

Hranický biker se pohyboval dlouho ve vedoucí čtyřčlenné skupině favoritů, kterou opustil až v úvodu třetí třetiny 120 km dlouhého závodu. Za vítězným Ondřejem Fojtíkem zaostal Hartl o deset minut a do cíle přijel na čtvrtém místě.

To je dosud jeho nejlepší výsledek v tomto závodě. „Zatím se na Drásalovi stále lepším. V minulých letech jsem postupně dojížděl devátý, šestý, pátý a letos tedy čtvrtý. To jsem zvědavý, jak to dopadne za rok,“ podotknul s úsměvem třicetiletý cyklista, který se již tuto sobotu postaví v rakouském Bad Goisernu na start nejnáročnějšího alpského závodu horských kol o neuvěřitelné délce 200 km.

Z hranického oddílu Bikezone.cz/MRX, sužovaného nemocemi, se na start maratonu postavili jen dva jeho zástupci. Radim Herman obsadil 63. místo a František Haitl dojel 87.

I mezi ženami měl náš region silné zástupkyně. Martina Šnajdárková z Klokočí zdolala 120 km dlouhý maraton jako šestá žena, v absolutním pořadí byla klasifikována jako 289. z celkových více než sedmi set startujících.

Patnácté místo mezi ženami a čtvrté ve své věkové kategorii si pak přivezla Lenka Hartlová. Hartl nezahálel ani v červnu Hejlepší hranický biker Karel Hartl (Kelly´s Racing Team) ani v druhé půli června nezahálel a společně s manželkou Lenkou se zúčastnil několika zajímavých závodů.

Powerade MTB Marathon Gluszyca ze série Marathon Man a Kolo pro život se konal 14. června v Polsku. Devadesátikilometrová trať vede po svazích Sovích hor a zpestřuje ji průjezd podzemního města – komplexu Osowka.

S celkovým převýšením 3100 m se Hartl vypořádal skvěle a dojel na stříbrné příčce. Lenka Hartlová skončila ve své kategorii těsně pod stupni vítězů.

O týden později čekal na oba jezdce podnik Apache Jestřebí hory. Závod, který patří do Českého poháru (ČP) a i-Velo série prověřil bikery na trati dlouhé 103 km, kdy převýšení činí 2400 m.

Karel nakonec dojel sedmý a Lenka ve své kategorii dosáhla na bronz. Po třech závodech ČP tak Hartl hájí páté místo a jeho manželka příčku šestou.

Hned druhý den potom pár bikerů vybojoval páté místo v kategorii smíšených dvojic. To když se Karel s Lenkou zúčastnili orientačního závodu v Jestřebích horách v okolí Úpice, kde bylo cílem nasbírat během pěti hodin co nejvíce bodů na 24 kontrolách.

Nejvýše potom Karel Hartl dosáhl na Karlovském Pepi maratonu. Na padesátikilometrové trati s převýšením 1500 m, vedoucí v okolí Velkých Karlovic vystoupil hranický sportovec roku na příčku nejvyšší.