Díky vhodnému termínu se na startu sešli nejlepší cyklisté z širokého regionu, a tak nemohla chybět ani dvojice úspěšných hranických cyklistů.

Náročná trať se jela na dva okruhy, celkově měřila jen lehce přes 50 kilometrů, ale nabídla přitom kruté převýšení 1660 výškových metrů.

Po prvních dvou kopcích se na čele závodu vyprofilovala osmičlenná skupinka, v níž byli oba zástupci hranických barev. Vysoké tempo, obtížná trať a tropické teploty však vedoucí skupinu dále dělily.

„Moc jsem chtěl, ale nohy jako by dnes nebyly moje,“ litoval Tomáš Gladiš, který si prožil krizi v půlce prvního okruhu a z vedoucí skupiny odpadnul.

O něco déle než Tomáš vydržel na špici Karel Hartl (Kelly´s Racing Team), který se řadil ke třem největším favoritům. Ani jemu se však nejelo podle představ: „Hrozně mě bolela stehna, nebýt toho, docela by to šlo“.

V cíli obsadili hraničtí cyklisté nakonec čtvrté respektive šesté místo a ve svých věkových kategoriích byl Karel třetí a Tomáš druhý, ale spokojeni nebyli. „Snad to bude příští týden lepší,“ shodli se oba bikeři.

V sobotu 13. září je totiž čeká finálový závod Českého poháru v MTB maratonu, který se jede na trati jednoho z nejnáročnějších závodů u nás, Specialized Rallye Sudety.

(mich)