Cyklistům se dařilo, byť – jak dodává Tomáš Gladiš – mohla být i lepší. Právě od něj se po vydařené sezoně 2008 čekal další výsledkový posun.

„To se mi bohužel příliš nepovedlo, rozhodně tedy ne v Českém poháru, který byl pro mě z českých závodů nejdůležitější. Na Šela Marathonu mě odsunuly dva defekty, o týden později mi závod vůbec nesednul a ambice na celkové pořadí tak rázem zmizely,“ hodnotil biker, jemuž je cyklistika při studiu vysoké školy největším koníčkem.

Protože se v Poháru při ambicích dosáhnout na přední příčky celkového pořadí odpouští jen jeden špatný výsledek, rozhodl se Tomáš rezignovat na tuto soutěž a věnovat raději síly závodům v zahraničí.

Do Maďarska vyrazili cyklisté oddílu hranictibikeri.net dva - Miroslav Grammer dojel 59. a Tomáš Gladiš 11., přičemž v kategorii mu utekl bronz jen o pár vteřin. Gladiš pak pokračoval závodem v Itálii, kde se blýsknul druhým místem mezi amatéry, a třítýdenní štaci po velkých zahraničních maratónech ukončil v Rakousku 23. místem.

Když se v srpnu do Alp vrátil, v závodě otevřené kategorie v rámci Mistrovství světa obsadil 7. místo. V celkovém pořadí mezinárodních seriálů mu patří 2. místo v Inter – Mountain - Series a 4. v MarathonMan - Europe.

Českých závodů absolvovali hraničtí v uplynulé sezoně přes dvě desítky. Tomáš Gladiš tři závody vyhrál, na bednu se během sezony podíval celkem sedmkrát.

Miroslav Grammer dojel 13. v závodě Okolo Ostravy a osmý v Rožnovském Krpálu, Bronislav Ivan zde byl šestý, 14. místo získal v kratší variantě populárních Sudet a 5. dojel v Nízkých Tatrách.

Odpočinek po sezoně již mají hraničtí bikeři za sebou a znovu tedy začali s přípravou na sezonu novou, v níž se soupiska hranického oddílu rozroste o další dva závodníky.

Cíle však zůstávají přibližně stejné - vyjet si kvalitní umístění v závodech Českého poháru a v dalších důležitých českých i zahraničních závodech. „Může nás těšit, že v regionu jsme letos byli prakticky u všeho, co se jelo a troufnu si říci, že jsme vždy byli i vidět,“ zhodnotil Bronislav Ivan. „Budeme se snažit, aby tomu tak bylo i v příštím roce,“ uzavřel.

Miroslav Chládek