Čtvrtek 8. května využili hraničtí bikeři k účasti na slovenském Vlko-Hron maratónu a v sobotu 10. května se účastnili mezinárodního závodu Kelly's Malevil Cup.

Na Slovensku Karel Hartl (Kelly's Racing Team) a Tomáš Gladiš (Bikezone-hranic-tibikeri.net) bojovali s nejlepšími a oba si přivezli pódiová umístění.

Na 75 kilometrů dlouhé trati vybojoval Karel třetí místo a Tomáš na kratší trati o délce 50 kilometrů obsadil druhou příčku. Třetí hranický závodník Bronislav Ivan dojel na 38. místě.

V Lužických horách čekala na hranické bikery mezinárodní konkurence. Kelly's Malevil Cup se totiž jezdí jako závod Českého poháru v bikemaratonu a je zařazen do mezinárodní série o nejlepšího maratonce střední Evropy.

Na prašné trati se z hranických nejlépe umístil Karel Hartl, který v elitě obsadil 12. místo. V kategorii hobby dojel 14. Tomáš Gladiš, 23. František Haitl a 74. Miroslav Grammer (všichni Bikezone-hranictibikeri.net).

Na čtvrtém místě mezi ženami dokončila závod Martina Šnajdárková z Klokočí, která se tak výsledkově opět zařadila mezi ženskou bikerskou špičku.

(hranictibikeri.net)